Jozef Sliacky Hokej

Prehra futbalovým skóre na ľade Trenčína

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

V 19. kole pokračovala séria prehier bratislavského Slovana, ktorý prehral na ľade majstrovských Košíc. Zvolenu sa naskytala šanca dostať sa pred svojho tradičného rivala, no rozlet našich chlapcov pribrzdila futbalová prehra na trenčianskom ľade v zápase, v ktorom padol len jeden gól. Žiaľ, do siete zvolenského brankára Škrečka. Naopak vo víťaznom ťažení pokračujú popradskí Kamzíci, ktorý preskočili nielen Zvolenčanov, ale aj Slovan. Posledná Nitra víťazstvom v Skalici znížila odstup od mužstiev, ktoré zatiaľ vyzerajú ako adepti na zostup. ** Trenčín – Zvolen 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)**

Úvod zápasu bol poznačený vylúčením hráča hostí Haščáka, ktoré však nebolo potrestané, keď brankár Zvolena dve šance domácich zneškodnil. Hostia sa rozohrávali pomalšie a Duklu uzavreli v ich tretine až v 8. min, keď začali hrať taktiež neúspešnú presilovku. Zvolen mal potom niekoľko šancí, ale Kováča v trenčianskej bráne nedokázal prekonať. Úvod druhej tretiny vyšiel Dukle, keď už v 21. min otvoril skóre zápasu Melichárek. Vzápätí mali domáci ďalšie dve šance ale nedokázali ich využiť. Horúco bolo aj pred Kováčom počas presilovej hry hostí. Vyrovnanie mali na svojich hokejkách Jurík a Zuzin, ale strelecky sa nedokázali presadiť. V tretej tretine musel začať hrať Zvolen vabank, ale v 43. min Koložváryho strela zazvonila o žŕdku bránky hostí. V závere zápasu mali Zvolenčania dvakrát výhodu presilovej hry, ale neuspeli v nich, rovnako ako bez využitia ostala ich powerplay.

Gól: 21. Melichárek. **Rozhodovali: **Jonák – M. Orolin, Horínek, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. 2250 divákov.

**HKM Zvolen: **Škrečko – L. Čierny, Juraško, Valach, Hranáč, T. Bokroš, Ďaloga, Vosátko, Hraško – Kovář, Haščák, Chovan – Marcinek, Pucher, Škoda – Leskovjanský, Jurík, Baláž – Barinka, Otčenáš, Zuzin.

Ernest Bokroš, tréner HKM: „Prehra 0:1 nás veľmi mrzí. Bez streleného gólu však nemôžme vyhrať. Vytvorili sme si síce šance, ale Kováča sme nedokázali prekonať. Chýbalo nám viac dôrazu.“

**Ostatné výsledky: **Martin – Poprad 3:4 , Skalica – Nitra 2:4, Banská Bystrica – Žilina 5:0, Košice – Slovan Bratislava 2:0

1. Košice 21 15 2 2 2 78:30 51
  2. B. Bystrica 20 13 2 2 3 68:38 45
  3. Poprad 20 9 2 2 7 62:41 33
  4. Slovan 20 9 2 2 7 57:44 33

5. Zvolen 20 8 2 4 6 61:46 32 6. Trenčín 19 8 2 1 8 45:58 29 7. Martin 20 7 1 2 10 54:76 25 8. Žilina 19 7 1 0 11 47:63 23 9. Skalica 20 6 2 1 11 47:65 23 10. Nitra 20 5 2 2 11 49:63 21

V piatok 29. októbra hrá Zvolen doma so Skalicou.

TASR, cky, foto: hokejportal.sk