Martin Károly Futbal

Prehra gólom tri minúty pred koncom

Dolná Ždaňa 3. októbra - Derby so Zvolenom prilákalo na ždaňský štadión takmer 800 divákov. Tí sa ale gólu dočkali až tri minúty pred koncom druhého polčasu.

10. kolo

Dolná Ždaňa – Zvolen 1:0 (0:0)

Prvý polčas bol pretaktizovaný, okrem dvoch striel Krivjančina diváci veľa nevideli.“ komentuje zápas manažér Sokolov Stanislav Neuschl. Hostia ale hrali pod stálym tlakom domácich. Koncovky sa ale domácim nedarili. Druhý polčas bol oveľa rýchlejší. „V 51. min. začal akciu Orolín po ľavej strane, uvoľnil Kamasa, ten našiel na päťke Zvaru, ale zvolenský brankár Vreštiak jeho strelu nohou vyrazil. V 58. min. prekvapil všetkých strelou z 25 metrov Tomáš, ale jeho bomba lízala brvno. V 66. min. Žiakov center preletel tesne vedľa žrde. V 70. min. uvoľnil Sekereš po ľavej strane Orolína, ktorý obišiel aj Vreštiaka, ale prehodil bránku. Brankár Vreštiak vynikol aj v 72. min., keď zázračne vyrazil Kamasovu strelu z 25 metrov.“ opisuje priebeh zápasu Neuschl. Až tri minúty pred koncom stretnutia vsietil do svätyne Zvolenčanov domáci Ján Žiak. Sokoli si týmto gólom. zabezpečili 4 bodové vedenie v tabuľke II. LIGY. „Výsledok je rozhodne zaslúžený.“ dodáva na záver manažér ždaňského klubu. V sobotu hrá Dolná Ždaňa v Popradu.

Dolná Ždaňa: Packo – Krivjančin, Kravárik, Kamas, Sekereš, Ondrejka, Zvara (65. Žiak), Tomáš, Sepeši, Cimerman, Pinka (46. Orolín).

Stanislav Neuschl

Ostatné výsledky: Dukla Banská Bystrica B – Žilina B 2:2 (0:2), 56. Ďurica, 73. Uškovič (11m) – 27. Poliaček, 41. E. Le Giang. ŽP Šport Podbrezová – Slavoj Trebišov 5:0 (3:0), 2. Minčič, 24. Púchy, 29. a 68. Kostúrik, 89. Loučka. Vranov – Humenné 7:1 (2:0), 38. a 84. Šamo (prvý z 11 m), 61. a 79. P. Baran, 53. Lazúr, 88. Š. Tomčák, 11. Turcovský – 90.+ Dysko. Ružiná – Stará Ľubovňa 7:1 (3:0), 2. a 38. Máč, 73. a 85. Vaculčiak, 23. T. Libič, 60. M. Penksa, 62. Kulík – 54. Krajňák. Lipany – Poprad 2:0 (2:0), 8. M. Andraščík, 20. Dupkala. Prešov jun – Bardejov 3:3 (2:2), 10. M. Pekár, 22. P. Kentoš, 88. Z. Bognár – 12. Kundra, 38. Cuprišin, 90. Andraščík. Spišská N. Ves – Košice B 1:2 (1:1), 40. Stadnyk – 3. a 60. Skvašík. Dolná Ždaňa – Zvolen 1:0 (0:0), 57. Žiak.

Dohrávka 8. kola: Ružiná – Košice B 3:2 (1:1), 30. Penksa, 49. Caban, 55. Paľaga (11m) – 40. Digoň, 71. Skvašík (11m).
1. D. Ždaňa 10 8 1 1 22:7 25
2. Podbrezová 10 7 0 3 18:8 21
3. Spiš. N. Ves 10 7 0 3 19:14 21
4. Zvolen 10 6 1 3 11:7 19
5. Ružiná 10 4 4 2 19:13 16
6. Košice B 10 4 2 4 13:14 14
7. Trebišov 10 4 2 4 9:13 14
8. Vranov 10 3 4 3 18:12 13