Prešov sa z vedenia v zápase dlho netešil: Zvolen vybojoval 3 body

Hokejisti HKM Zvolen vyhrali v dueli 18. kola Tipos extraligy doma nad HC Prešov 3:2.

Ilustračný obrázok k článku Prešov sa z vedenia v zápase dlho netešil: Zvolen vybojoval 3 body
Zdroj: TASR/František Iván

Majster už v prvej tretine prestrieľal súpera 16:7, ale nevyužil úvodnú presilovku, po ktorej pykal. Hostia z prvej vážnejšej príležitosti skórovali, keď dostal príliš veľa času i priestoru Oliver Turan pri pravom mantineli, vystrelil po ľade a na prekvapenie všetkých puk skončil v sieti. Zvolenčanom sa podarilo vyrovnať počas druhej presilovky. Šesť sekúnd pred návratom Sýkoru z trestnej lavice sa prezentoval pekným gólom Stupka, sám pred bránkou hokejkou pomedzi vlastné nohy zavesil puk pod brvno. Domáci mali aj ďalšie šance. Török vyhral súboj pri mantineli, prihral Saracinovi, no ten prestrelil svätyňu Bespalova. Krieger z kruhu obtrel puk o hornú žŕdku. A keď sa na opačnej strane Čacho nepresadil zblízka pred Rahmom, ktorý vyrazil puk hokejkou, okamžite hokejisti HKM otočili hru, Jedlička šiel sám na bránku, ale nezakončil, prešovský obranca mu puk stihol vypichnúť.

V strednom dejstve bola sprvu hra vyrovnaná. V 24. minúte však mohli ísť hokejisti spod Pustého hradu do vedenia, pretože Zuzin mieril z dobrej pozície do žŕdky. Až potom si vytvorili Zvolenčania tlak a tešili sa napokon z gólu na 2:1. V polovici stretnutia totiž obranca Roy prešiel celým ihriskom, vystrelil spoza obrancov a hoci bránku minul, odrazený puk dostal do siete príklepom Török. Mužstvo z východu republiky zaplo na vyššie obrátky, no chýbala presnejšia finálna fáza. K nebezpečnejšiemu zakončeniu sa dostal Sýkora, ale ani na dvakrát nepokoril Rahma. Zahrmelo teda na opačnej strane. V 36. minúte Puliš dostal puk pred bránku a po skrumáži skončil predsa len za Bespalovom, prepasíroval ho tam Krieger. Hostia si vzali trénerskú výzvu, no gól videorozhodca potvrdil, následne majster nevyužil presilovku, takže oba tímy išli na prestávku za stavu 3:1.

V tretej tretine sa naskytla aj Prešovčanom vôbec prvá presilovka, ale nezahrali ju dobre. Navyše na jej konci sa strhla bitka na opačnej strane pred Bespalovom, no vyšli z nej lepšie hráči Grotta. Mali početnú výhodu piatich proti trom, no využili ju až vtedy, keď na ľad prišiel štvrtý zvolenský hráč. Šimun pred bránou zadovkou našiel úplne voľného Welychku a ten sa pred odkrytou svätyňou Rahma nemýlil, znížil na rozdiel gólu. V 53. minúte si hostia vytvorili šancu na vyrovnanie v oslabení. V rýchlostnom korčuliarskom súboji Roy spadol a Ľalík sa dostal do zakončenia. Rahm predviedol parádny zákrok a podržal svoje mužstvo. S pribúdajúcimi minútami hokejisti z východu republiky museli viac riskovať a tak i Zvolen mohol skórovať. Voľný Zuzin Bespalova v tutovke neprekonal. V závere sa Prešov k tlaku nedostal, pretože sa dostal do dvojnásobného oslabenia, až v poslednej minúte mohol odvolať brankára, no vytúžený tretí gól nedosiahol.

Podrobné štatistiky a hlasy po zápase nájdete na ďalšej strane.