Prežite nový týždeň zaujímavo. Tipy, kam zájsť vo Zvolene a okolí

Posledný septembrový týždeň láka Zvolenčanov za kultúrou i zábavou. Prinášame vám inšpirácie, ktoré sme zoradili v nasledujúcom prehľade.

OSMIČKOVÉ ROKY VO ZVOLENE

25.09. o 17:00, Krajská knižnica Ľudovíta Štúra

Venujte svoj čas poznaniu histórie vášho mesta. Ďalšia zo série diskusií "Osmičkové roky vo Zvolene“ sa bude zaoberať povojnovými udalosťami spojenými s rokom 1948.

HKM ZVOLEN VS. HK ORANGE 20

25.09. o 18:00, zimný štadión Zvolen

Hneď v úvode týždňa sa máme na čo tešiť. Akčný zážitok v podobe hokeja láka nielen priaznivcov tohto športu. Proti Zvolenčanom nastúpi tím HK Orange 20.

MINERÁLNE PRAMENE ZVOLENSKÉHO REGIÓNU

26.09. o 10:00, Krajská knižnica Ľudovíta Štúra

Objavte prírodné bohatstvo nášho regiónu a nenechajte si ujsť predstavenie a ochutnávku tých najznámejších prameňov minerálnych vôd vo Zvolene a okolí.

ČÍTAME DEŤOM

26.09. o 17:00, Makrónka café

V stredu bude podvečer v kaviarni Makrónka venovaný čítaniu deťom. Vybrať svoju knihu si môžu všetci školáci no aj tí najmenší.

POZRIME SA NA TO ŠTÝLOVO

27.09 o 17:00, Slovenská národná galéria, Zvolenský zámok

V galérii na zámku vo Zvolene si prídu na svoje hlavne priaznivci umenia. Vo štvrtok sa tam uskutoční prednáška z tandemového cyklu „Pozrime sa na to štýlovo“, ktorá prinesie pohľad na tajuplný svet obchodovania s umením. Dozviete sa aj to, ako sa tvorila zbierka diel Slovenskej národnej galérie.

DEŇ SRDCA

28.09. od 8:00 do 12:00, MsÚ Zvolen

Podujatie v rámci svetového dňa srdca je venované starostlivosti o naše srdce a okrem odborného poradenstva ponúka aj bezplatné vyšetrenie hodnoty cholesterolu z kvapky krvi.

PERSONAL SHOPPER

28.09. o 17:30, Stará radnica

Zažite piatkový oddych pri dobrom filme trochu inak. V priestoroch Starej radnice sa bude premietať „Personal shopper“.

FILMOVÝ VEČER V MAKRÓNKE

28.09. o 20:00, Makrónka café

V znamení dobrého filmu sa bude niesť aj piatkový večer v Makrónke. Nenechajte si ujsť jedinečné premietanie v obľúbenej kaviarni a pozrite si film s priateľmi.

TÚRA DO SÁSY CEZ HREBENE JAVORINSKEJ HORNATINY

29.09. o 6:17, železničná stanica Zvolen

Klub železničných cestovateľov pozýva všetkých odvážlivcov na jesennú túru náročným terénom cez Kukučkov kopec a Solisko do malebnej obce Sása. Vycestujte aj vy vlakom zo Zvolena za dobrodružnou prechádzkou v lone nedotknutej prírody slovenských lazov.

DEŇ PRE LANICE

29.09., Mestský park Lanice

Prežite nedeľu na čerstvom vzduchu s rodinou na tradičnej jesennej akcii v parku Lanice. V unikátnom prírodnom prostredí na vás čakajú tvorivé dielne, zaujímavé diskusie, zdravé občerstvenie či púšťanie šarkanov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk