Prvá bitka o Hron do rúk Zvolena

Takýto úvod hokejového play-off si asi žiadny Bystričan nepredstavoval. Prvý bod putuje pod Pustý hrad. Zvolenčania totiž prvý zápas série zvládli a po vzore Nitry z minulého roka vedú po úvodnom stretnutí pod Urpínom 1:0.

Michal Majer

HC'05 B. Bystrica – HKM Zvolen 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Góly: 13. Šechný (Hvila, Lažo), 23. Hvila (Hudec, Tománek), 39. Kútny (Lažo, Kolba) – 2. Otčenáš, 26. Chovan (Čierny), 44. Ďaloga (Chovan), 47. Barinka (Čierny), 60. Otčenáš (Chovan)

Rozhodcovia Lokšík, Ország – Orolin, Tvrdoň, vylúčení 5:7, presilovky 3:2, v oslabení 0:0, navyše Hlinka 5+10 min za zhodenie rukavíc + DKZ za hrubosť – Škoda 5+DKZ za hrubosť, Jurík 10 min za zhodenie rukavíc, zmeny: 30. Fedor za Šimonoviča (Bystrica), 3424 divákov. Stav série 0:1.

V pohronskom derby sa premiesili všetky vášne, ktoré sa čakali, s vyrovnaným priebehom a bojom, keď nikto nikomu nič nedaroval. Lepšie začali hostia. Asi im viac zaimponoval chlapský spevácky zbor zo Šumiaca, ktorý otvoril sériu štátnou hymnou na ľudový spôsob. Po necelých dvoch minútach sa musel opravovať mantinel s rozbitým ochranným krytom a nútená prestávka akoby uchlácholila domácich obrancov. Otčenáša nechali štrikovať s pukom v blízkosti bránky tak dlho, až im strelil gól. Vyrovnať si však ‚barani‘ zaslúžili, dvakrát nastrelili v presilovke žŕdku po strelách Cebáka a Kolbu od modrej a v 13. min sa konečne dočkali. V trme-vrme pred bránkou ukázal nos na góly Šechný stojaci pri ľavej žŕdke, poslať puk do odkrytej bránky už nebol pre neho problém.

Aj v druhej tretine pykali Zvolenčania za oslabenie, v 23. min po krížnej milimetrovej nahrávke od Hudeca a oranžovej dymovnici z tábora zvolenských fanúšikov namieril presne Hvila. Už v 26. min sa tešili na druhej strane Zvolenčania. Najskôr Šimonovič zle rozohral, k puku sa dostali presilovku hrajúci Zvolenčania, a tak sa natlačili pred bránku, že Šimonovič ťažko mohol zabrániť Chovanovi vyrovnať. Do šatní vkorčuľovali obe mužstvá napokon s úplne inými pocitmi, v 39. min využil už tretiu presilovku domácich Kútny, opäť po dorážke, a opäť po hodenej dymovnici z hlúčika zvolenských divákov, tentoraz modrej farby.

V 44. min vykúzlili hostia krásnu akciu, s nahrávkou Chovana a presnou strelou Ďalogu. V bránke domácich už nekapituloval Šimonovič, ale prvýkrát Fedor, ktorý nastúpil od 30. min. Vzruchu na ľade pribudlo, najmä po spálenej šanci Weissmanna v 47. min, keď sa vytvorili viaceré bitkárske dvojičky. Kolektívna potýčka vyvrcholila klasickým boxom Hlinku a Škodu a rozhodcovia mali čo robiť, aby udelili všetkým vinníkom tresty. Hneď sa po rozohratí po Čierneho strele puk odrazil od zadného mantinelu, Barinka pohotovo dorazil puk do siete a poslal ‚rytierov‘ spod Pustého hradu v presilovke do vedenia. Ku koncu si domáci už trvalejší tlak nevypracovali a Zvolenčania umnou hrou, aj v oslabení, prekvapujúce víťazstvo nielen ustrážili, ale dve sekundy pred koncom pri power play prikrášlil výsledok do prázdnej bránky Otčenáš.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.