Stanislav Černák Rôzne

Real Madrid a Zvolen? Marek (25) založil fanklub, ktorý uznalo vedenie bieleho baletu!

Čo má spoločné slávny futbalový veľkoklub Real Madrid so Zvolenom? Možno sa budete diviť, ale veľa. V meste pod Pustým hradom založil Marek Varga (25) oficiálny fanklub tohto španielskeho klubu, ktorý uznalo aj vedenie Realu.

Ilustračný obrázok k článku Real Madrid a Zvolen? Marek (25) založil fanklub, ktorý uznalo vedenie bieleho baletu!
Zdroj: Dnes24.sk

Futbal je najpopulárnejším športom na celej planéte. O tom niet pochýb. Veľký nadšenec a fanúšik španielskeho veľkoklubu Real Madrid Marek Varga, žijúci a pôsobiaci vo Zvolene, založil oficiálny fanklub tohto tímu pre Slovensko a Česko. Viac o ňom vám už Marek prezradí v našom rozsiahlom rozhovore.

Ste vášnivým fanúšikom futbalu, kedy a čím vás dostala táto najpopulárnejšia hra na svete?

Futbal je najkrajší kolektívny šport. Začal som ho sledovať ešte v časoch, kedy som navštevoval základnú školu. Veľa mojich spolužiakov chodievalo na tréningy. Pamätám na tie časy, kedy sme vybrali tenisovú loptičku a každú prestávku sme si zahrali futbal. Hrali sme ho stále v škole, po škole, cez prázdniny, v lete, v zime, proste vždy. Rád na to spomínam.

Ste obrovským fanúšikom španielskeho veľkoklubu Real Madrid, prečo práve tento klub?

Hovorí sa, že na to, aby ste fandili Realu Madrid sa musíte narodiť. Tento klub ma mimoriadne uchvátil. Milujem Španielsko, milujem Madrid. Real má po celom svete milióny fanúšikov. Má najbohatšiu históriu spomedzi všetkých klubov. Hrajú tam najlepší hráči na svete.

Prečo ste sa rozhodli založiť fanklub La Peña Madridista de Eslovaquia, v čom tkvie jeho idea?

Bolo to kvôli tomu, aby sme aj na Slovensku dokázali, že čo skutočne znamená fandenie Realu Madrid. Pokiaľ viem, tak sme jedným z mála oficiálnych fanklubov na Slovensku. Viem ešte o ďalších dvoch, avšak ide o iné kluby ako Real Madrid. Sme stále v zábehu, ale už teraz vieme, že táto idea má skutočne zmysel. Myslím, že to môžeme dotiahnuť veľmi ďaleko a dokázať veľké veci, hlavne kvôli tomu, že sme v úzkom kontakte so samotným klubom.

Ste zakladateľom oficiálneho fanklubu práve klubu Real Madrid, ktorý je jediný na Slovensku a v Česku…, priblížte činnosť vášho fanklubu a čo znamená pojem oficiálny? Uznal vás aj klub samotný?

To, že sme oficiálny fanklub znamená, že nás schválil samotný klub zo Španielska. Sme vedení v databáze celosvetových fanklubov Realu Madrid, figurujeme aj na ich oficiálnej webstránke. Našim cieľom je rozširovať dobré meno klubu nielen na našom území, ale aj na európskej úrovni. Už teraz máme veľmi dobré vzťahy aj so zahraničnými fanklubmi. Pre našich členov prinášame veľké množstvo akcií, ktoré organizujeme. Sú to futbalové turnaje, zrazy, spoločné sledovania zápasov, výjazdy na zápasy Realu Madrid, súťaže. Snažíme sa o zjednotenie, resp. sformovanie fanúšikov na našom území. Pomáha nám k tomu aj naša webstránka www.halamadrid.sk, kde prinášame informácie z diania v klube ale aj vo fanklube.

Koľko má fanklub členov a ako fungujete?

Naša členská základňa sa blíži k číslu 300. Je to naozaj slušné číslo, my však vieme, že fanúšikov Realu Madrid na Slovensku je oveľa viac. Každý mesiac nám členovia pribúdajú. Stále sa však stretávame aj s názormi, že o nás ešte nevedeli a podobne. Tento rok máme v pláne organizovať veľa akcií, takže to nám môže napomôcť k tomu, aby sme spoznali nových ľudí a členov.

Aké sú výhody členov vášho fanklubu Halamadrid? Môže sa do neho prihlásiť ktokoľvek?

Našim členom samozrejme poskytujeme aj určité výhody. Dokážeme im zabezpečiť lístky na zápas prostredníctvom nášho fanklubu. Vstupenky žiadame priamo cez klub. Majú zľavu v oficiálnom fanshope Realu Madrid, dostávajú členskú kartu, vďaka ktorej majú napríklad aj výraznú zľavu na prehliadku štadióna, ak sa rozhodnú vycestovať na zápas. Každý člen, ktorý sa rozhodne pre platené členstvo obdrží od nás aj uvítací balíček, samozrejme záleží od toho, pre aký typ členstva sa rozhodne. Momentálne hľadáme aj obchodných partnerov, u ktorých by si tiež vedeli uplatniť určité zľavy. Do fanklubu sa môže prihlásiť každá fyzická osoba, ktorá má záujem šíriť dobré meno Realu Madrid.

Organizujete rôzne futbalové turnaje a sledovanie zápasov, priblížte nám aj tieto činnosti…

Práve teraz sa pripravujeme na náš III. La Peña Madridista de Eslovaquia Cup, ktorý sa bude konať 24. januára práve vo Zvolene v športovom centre Ekoma. Predchádzajúce dva sa uskutočnili v Dudinciach a v Seredi a boli to fakt skvelé turnaje. Spoznali sme množstvo nových ľudí. Na turnajoch sa zúčastnili aj fankluby iných tímov. Pozvali sme aj našich kolegov z Maďarska, ktorí ochotne prišli a napríklad z Českej republiky pricestovali fanúšikovia AC Miláno. Častejšie organizujeme spoločné sledovanie zápasov, vždy ak sa hrajú zaujímavé zápasy, napríklad El Clásico, El Derbi Madrileňo, rôzne finálové a inak dôležité zápasy. Veľmi vydarenou akciou bolo sledovanie finále Copa del Rey minulý rok v Bratislave, kde nás bolo takmer sto rozdelených na dva tábory. Fanúšikovia Realu Madrid a fanúšikovia FC Barcelony. Možno to znie zaujímavo, nakoľko hrali dvaja najväčší rivali, ale všetko to dopadlo dobre. Fandili sme, spievali sme, prevládala dobrá atmosféra v oboch táboroch, no a nakoniec sme aj vyhrali a mohli sme začať oslavovať. Za zmienku ešte stojí spomenúť aj to, že hosťom bol španielsky veľvyslanec, ktorému sa na tejto akcii veľmi páčilo.

Realizácia hromadného sledovania zápasov Realu členmi fanklubu by bola realizovaná iba v jednom zvolenskom pube alebo to chcete striedať?

To je samozrejme na dohode medzi členmi. Ideálne by bolo mať jeden pub, v ktorom by sme častejšie sledovali zápasy, ale nebránime sa ani možnosti striedať puby. Takže uvidíme.

Najväčším rivalom kráľovského klubu Real Madrid, je pochopiteľne FC Barcelona. Večné doťahovanie fanúšikov oboch klubov nepozná hraníc, ako to vnímate vy? Ste zaslepeným fanúšikom vášho zbožňovaného klubu alebo viete uznať aj kvality súpera?

Rivalita samozrejme do futbalu patrí. Sú situácie, kedy sa darí Barcelone a naopak, kedy sa darí Realu Madrid. Som fanúšikom bieleho baletu, ale nemám problém po prehratom zápase s Barcelonou podať ruku fanúšikovi z druhého tábora a pogratulovať mu. Napríklad môj brat je fanúšik Barcelony a sem-tam sa doťahujeme, ale to treba brať s nadhľadom, je to len v rámci srandy.

Istotne sledujete futbal aj všeobecne. Čo hovoríte na pôsobenie MFK Lokomotíva v jesennej časti DOXXbet ligy? Chodievate aj na domáce zápasy Zvolena?

Žiaľ, počas tejto sezóny som na zápase Zvolena ešte nebol. Je to aj z toho dôvodu, že som pracovne dosť vyťažený a mám 11-mesačného syna, s ktorým trávim čas, keď nie som v práci. Pôsobenie MFK v druhej najvyššej ligovej súťaži však sledujem a som spokojný s druhým miestom v jesennej časti. Sám som zvedavý na tú jarnú. Budem chlapcom a realizačnému tímu držať palce. Keď sa oteplí, tak plánujem ísť na zápas, nakoľko aj svojho syna by som si želal naviesť k futbalu. Aby začal spoznávať prostredie, v ktorom bude hrávať :)

Foto: archív Mareka Vargu

Marek (25) zo Zvolena založil slovenský oficiálny fanklub Realu Madrid
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie