Remíza pod Zoborom: Nitra nevyužila penaltu, Lokomotíva si odniesla bod

Druhá najvyššia slovenská futbalová súťaž mala počas víkendu na programe tretie nadstavbové kolo. FC Nitra na svojom trávniku privítal Lokomotívu Zvolen.

Rastislav Búgel
Ilustračný obrázok k článku Remíza pod Zoborom: Nitra nevyužila penaltu, Lokomotíva si odniesla bod
Foto: Rastislav Búgel

Obom tímom išlo o veľa. Víťaz sa mohol dotiahnuť na vedúcu trojicu mužstiev, porazený by sa ešte viac prepadol v tabuľke nadstavbovej časti Doxxbet ligy. Zápas sa začal poriadne zostra. Lokomotíva využívala hneď prvé vážnejšie ohrozenie nitrianskej brány a v štvrtej minúte posielal svoj tím do vedenia z priameho kopu Erik Liener (0:1). Nitra po tejto studenej sprche zbrane nezložila. V 11.minúte sa po Kemlageho prihrávke dostal do úniku Valenta, podarilo sa mu obehnúť zvolenskú obranu a brankára, no prázdnu bránu napokon z uhla prestrelil. Viac ako 500 divákov na nitrianskom štadióne sa z gólu tešilo v 30.minúte. Prenikajúci Rakovan našiel v pokutovom území Pauknera, ktorý sa neúspešne pokúšal prestreliť obranu, no k odrazenej lopte sa dostal Ivančík a už len dorážal loptu (1:1). V 42.minúte mal možnosť poslať Nitru do vedenia faulovaný Paukner, no ten šancu v podobe pokutového kopu nevyužil.

V druhom polčas pokračoval rýchly futbal. Akcia striedala akciu, no prieniky na oboch stranách boli plné nepresností. K vážnejším ohrozeniam brankárov takmer neprichádzalo. Nitra v posledných minútach zvýšila tempo, no ani Lokomotíva nepoľavila. Oba celky sa tak napokon rozišli po spravodlivej deľbe bodov.

FC Nitra – MFK Lokomotíva Zvolen 1:1 (1:1)

Foto: Rastislav Búgel

Zdroj: Dnes24.sk