Stanislav Černák Hokej

Zvolenskí hokejisti si doviezli z Piešťan výhru, ktorú zariadil sekundu pred koncom predĺženia Jaroslav Obšut.

Ilustračný obrázok k článku Rozuzlenie v poslednej chvíli: Obšut rozhodol o výhre HKM sekundu pred koncom nastaveného času

Domáci otvorili skóre zápasu už v 4. minúte. Saliji potiahol puk do útočného pásma, prihral na opačnú stranu Cuníkovi, ktorého strelu vyrazil Šimko priamo k Bučkovi a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0. V 15. minúte zazvonila za Šimkom žŕdka po pokuse Lušnáka. Zvolen výraznejšie pohrozil až v závere tretiny, puk v rohu vybojoval Bortňák, prihral pred bránu Mančákovi, ale ten ho poslal vysoko nad.

Šimko vychytal aj nemožné

Druhé dejstvo patrilo Zvolenčanom a od jeho začiatku neustále ohrozovali Šúreka. Ten dokázal čarovať iba do 28. minúty, keď stál na správnom mieste Chovan a vyrovnal. Ten istý hráč následne ohrozil Šúreka aj v 30. minúte a domáci gólman opäť čaroval. Piešťany dali o sebe vedieť až v 36. minúte, kedy strieľali na Šimka azda z každej pozície a ten vyriešil v priebehu jednej minúty až päť striel.

Tretia tretina divákov príliš nenadchla. Príležitosti sa rodili iba sporadicky. V 52. minúte si Holovič kľučkami položil dvoch obrancov, ale bekhendom mieril tesne vedľa a na opačnej strane nedokázali v závare prekonať už ležiaceho Šúreka Zvolenčania. Na rad prišlo predĺženie, v ktorom rozhodol v presilovke v čase 64:59 Obšut.

ŠHK 37 Piešťany – HKM Zvolen 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1), Góly: 4. Bučka – 28. Chovan, 65. Obšut. Vylúčenia: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali J. Konc, Brath, Sčensný, 1188 divákov.

Hlasy trénerov

Milan Klement, tréner Piešťan: „Prvá tretina z našej strany bola dobrá. Postrážili sme si hráčov a dodržali sme to, čo sme si povedali pred zápasom. Po inkasovanom góle sme prestali korčuľovať a z toho vyplývali šance hostí. V tretej tretine boli pološance na oboch stranách. V predĺžení mal obranca možno dlhšie podržať puk pri mantineli a nie ho zbytočne vyhadzovať, z toho sme dostali gól.“

Július Šupler, tréner Zvolena: „Čakal nás ťažký zápas. Ešte včera bolo jedenásť hráčov v domácom liečení, na tréningu boli štyria. Viróza nás prenasleduje a množstvo hráčov dnes hralo so sebazaprením. Vážim si, že po ťažšom začiatku sa chalani dokázali zmobilizovať. Záver bol dramatický, v posledných sekundách predĺženia sme strelili gól a získali dva body.“