Rýchlostný maratón vo zvolenskom okrese. 15 úsekov, na ktoré si posvietia policajti

V našom okrese štartuje 24 hodinová policajná akcia. Vieme, kde všade si treba dať bacha na rýchlosť!

Jakub Forgács

Už vo štvrtok (od 19. do 20. apríla 2017) začína 24 hodinový „Rýchlostný maratón 2017“ v podobe dopravno-preventívnej akcie. „Polícia bude kontrolovať najmä dodržiavanie maximálnej dovolenej rýchlosti,“ uviedla Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru.

„Polícia už tretí rok zapája širokú verejnosť do znižovania počtu dopravných nehôd. Od 3. do 9. apríla 2017 mohol ktokoľvek navrhnúť úseky ciest pre Rýchlostný maratón na stránke Ministerstva vnútra SR, ale aj na facebooku. Bolo to jednoduché, stačilo len vyplniť jednoduchú tabuľku,“ pokračovala.

Ako uviedla Baloghová, polícia počas siedmich dní dostala takmer 280 podnetov, v ktorých občania navrhli vyše 300 miest a úsekov. „Policajti všetky tieto podnety vyhodnocovali aj z hľadiska bezpečnosti, keďže nie všetky sú vhodné, napríklad, nebolo by možné bez rizika zastaviť vozidlo. Po vyhodnotení všetkých návrhov polícia zostavila zoznam „Top navrhovaných úsekov“,“ vysvetlila hovorkyňa.

V okrese Zvolen bolo vytipovaných 15 takýchto úsekov. Na Strážskej ceste pri Autoslovák, na Neresníckej ceste pri kúpalisku, na R1 a R2, V Detve Stožku na Hlavnej ulici, na M.R.Štefánika pri zimnom štadióne, medzi Detvou a Skliarovom pri Amfiteátri, pri čerpacej stanici Slovnaft, v Podzámčoku na križovatke I/66 – III/2446 pri Motoreste, v Dobrej Nive na križovatke Slobody – 8. marca pri parku, v Zvolenskej Slatine na SNP pri Bryndziarni, na autobusovej zastávke, v Dúbravách pri pekárni Mravec, v Hriňovej pri píle Báťka, v Pstruši pri potravinách a v Zolnej pri potravinách.

„Každé krajské riaditeľstvo na základe vlastných analýz posilňuje hliadky tak, aby efektívne chránili slušných účastníkov cestnej premávky. Preto k navrhovaným úsekom od občanov pripojila aj ďalšiu stovku úsekov,“ povedala Baloghová so slovami, že výsledný zoznam obsahuje 386 miest, na ktorých budú policajti počas 24 hodín odhaľovať priestupky za prekročenie stanovených rýchlostí. Ako dodala, napriek tomu, že ide o preventívnu akciu, závažné priestupky budú policajti riešiť nekompromisne.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame