Marcel Mojžiš Hokej

Senzačný postup! Takto sme rozdrvili Skaličanov...

Veľkolepé víťazstvo. Hokejisti Zvolena parádnym výkonom pokorili mužstvo Skalice a postupujú do ďalších bojov. Chlapcom spod Pustého hradu vychádzalo všetko, na čo siahli. Divákov ich výkony dvíhali zo sedadiel a preplnený zimák predviedol masové mex

Srdcia všetkých Zvolenčanov potešil už v deviatej minúte Radovan Puliš, keď so šťastím premenil na gól nevydarenú strelu na bránku skalického gólmana. Asistovali mu Brabenec a Ťavoda. Ďalšie minúty boli naše. Súpera sme dostali pod tlak a to sa nám oplatilo.

[blockquote]Druhému gólu predchádzala žŕdka Brabenca, pri ktorej vypukla predčasne radosť hľadiska. Skalická sieť sa predsa len čoskoro zatrepotala a postaral sa o to v 20. minúte Višňovský, ktorý si stečoval puk po strele Slováka z uhla nešťastne do vlastnej bránky.[/bloc­kquote] Zvolenčanom sa však darilo aj v druhej tretine. V 33 minúte v oslabení brejkovú situáciu s prečíslením využil s prispením nahrávky Čurillu skúsený Brabenec a keď krátko nato Slovák v presilovke dorazil strelu Hraška za chrbát Tomeka, už nikto v hľadisku nepochyboval, kto bude semifinalista.

[blockquote]Po dvoch dejstvách svietilo nad hlavami divákov, ktorí naplnili štadión takmer do posledného miestečka, neuveriteľných 4:0. Pálffyho družina bola v tej chvíli zrelá na uterák. Zvolenčanom však aj ďalej všetko vychádzalo a ocitli sa v takej pohode, že diváci sa začali spontánne zabávať spevom a mexickými vlnami. [/blockquote] **V tretej tretine vari len obrovský zázrak mohol spasiť favorita série. Pri skalickom tlaku hviezdil brankár Trenčan a v 45 minúte aj Brabenec, keď piaty klinec do skalickej rakvy zatĺkol nekrytý pred bránkou po spolupráci s Otčenášom. Šesť minút pred koncom hostia už len skorigovali stav v presilovke po pohotovej otočke Mikúša pred bránkou. **

ZOSTAVY:

HKM Zvolen: Trenčan – Vantroba, Mucha, Ťavoda, Jindra, Hraško, Juraško – Otčenáš, M. Jurík, Sikela – Puliš, Brabenec, Čurilla – Slovák, L. Jurík, Baláž – Martin Ďaloga, Zuzin, Méry

**HK 36 Skalica: **Tomek – Vyrúbalík, Šmach, Křetinský, Pojkar, Jankovič, Kloz – Pálffy, Školiak, Hruška – Obdržálek, Lušňák, Višňovský – Kutálek, Holovič, Šátek – Klejna, Mikúš, J. Jurík