Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v dohrávanom stretnutí 6. kola Tipos extraligy na domácom ľade HKM Zvolen 3:2 po samostatných nájazdoch.

Ilustračný obrázok k článku Slovan rozhodol až v nájazdoch: Oremus prezradil, čo v zápase chýbalo Zvolenčanom
Zdroj: TASR /Ján Krošlák

Slovan nastúpil premiérovo s Petrom Šišovským, nová posila sa proti Zvolenu predstavila v prvom útoku domácich. Tí boli v prvej tretine aktívnejší, HKM sa prevažne bránil. „Belasí“ sa ujali vedenia v 10. minúte, keď v presilovke Buček strelou švihom z kruhu prekonal Rahma v bránke hostí. Zvolenčania si najväčšiu šancu vypracovali v 11. min. Kelemen si z pravej strany nakorčuľoval pred domácu bránku, snažil sa zakončiť po ľade k vzdialenejšej žrdi, Makarov však jeho pokus vystihol.

V 27. min mohol zvýšiť náskok domácich Studenič, ktorý po chybnej rozohrávke súpera zachytil puk na modrej a vyrazil smerom na Rahma. Brankár HKM však jeho strelu ukryl v lapačke a spoluhráči mu už následne pomohli, keď mu z nej puk vypadol. Vzápätí po podobnom zaváhaní zvolenskej defenzívy neprekonal Rahma ani Rapáč po prihrávke Štajnocha. Potom dostali domáci výhodu presilovku pri vylúčení Hatalu, no zahrali ju slabo, Rahma v nej poriadne ani neohrozili. A tak prišiel trest. V 33. minúte vyrovnal Hraško, ktorý jemne tečoval strelu Kubku. Hosťom dodal strelený gól sebavedomie a o minútu a pol pridali svoj druhý zásah – po Mikúšovej zadovke skóroval Bondra, Makarov sa už nestihol vrátiť späť k pravej žŕdke.

Zvolenčania pokračovali vo svižnom tempe aj v úvode druhej tretiny, keď nebezpečne zakončili Zuzin či Stupka, v oboch prípadoch pohotovo zasiahol Makarov. Zvolen potom dostal možnosť hrať presilovku 5 na 3, ale túto výhodu nevyužil. V 52. min mohol zvýšiť náskok kapitán HKM Zuzin, neujala sa ani jedna z jeho dvoch striel. Slovan sa dočkal vyrovnania v 54. min, keď do útočného pásma prenikol O'Donnell a namieril presne pod hornú žŕdku – 2:2. V závere sa hra otvorila, oba tímy mohli rozhodnúť, vyznamenali sa obaja brankári. V predĺžení gól nepadol, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Päť sérií nestačilo, o víťazstve Slovana rozhodol v siedmej sérii Gašpar.

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 3:2 pp a sn (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 1:0)

• Góly: 10. Buček (Ališauskas), 54. O'Donnell (Bačik, Valach), rozh. nájazd Gašpar – 33. Hraško (Kubka, Stupka), 35. R. Bondra (J. Mikúš, Kelemen)
  • Rozhodovali: Müllner, Snášel – Gegáň, Hercog
  • Vylúčení: 4:7 na 2 min
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0.
  • HC Slovan Bratislava: Makarov – Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Maier, Valach, Bačik, Beňo – Šišovský, Kytnár, Zigo – O'Donnell, Urbánek, Gašpar – Rapáč, Bortňák, Buček – Studenič, Petráš, Kundrík – Jasenec
  • HKM Zvolen: Rahm – Hatala, Betker, Melancon, Meliško, Kubka, Hraško, Daniš, Gajdoš – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Helewka, Zuzin – Marcinek, Tibenský, Stupka – Ďuriš, Gubančok, Chlepčok

Roman Stantien, tréner Slovana: „Zápas bol vyrovnaný, remíza v riadnom hracom čase je asi spravodlivá. V druhej tretine sme nevyužili naše gólové šance, súper dal hneď na to gól, bolo to typické ‚nedáš, dostaneš‘. Bolo dôležité, že v tretej tretine sme sa ubránili v oslabení 3 na 5. V predĺžení sme to mohli ukončiť, mali sme viac šancí ako súper, v nájazdoch sme boli úspešnejší aj vďaka nášmu brankárovi. Absencie Meszároša, Harrisa a Ranforda sú citeľné, sú to hráči, ktorí nás ťahajú, vedia sa presadiť najmä gólovo. Musíme si poradiť aj bez nich, som rád, že to vyšlo aspoň v nájazdoch.“

Peter Oremus, tréner Zvolena: „Prvá tretina nebola podľa našich predstáv. V druhej sme sa viac tlačili do bránky a dostali do vedenia. Chýbalo nám viac striel v presilovkách. Remíza po predĺžení je zaslúžená, gratulujem Slovanu, že vyhral na nájazdy. Samozrejme, dva body by boli lepšie, ale aj s jedným sme spokojní.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.