Správy

Starostka Zvolenskej Slatiny, ktorú zaplavila voda: Predpoveď stále nie je priaznivá

Vodný tok rieky Slatina sa vylial z koryta na poľnohospodársku pôdu. Pre vysokú hladinu vodného toku Slatina sa zdvihla aj hladina toku Rybný potok, čo spôsobilo vyliatie vôd cez brehové čiary.

Ilustračný obrázok k článku Starostka Zvolenskej Slatiny, ktorú zaplavila voda: Predpoveď stále nie je priaznivá
14
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Vo Zvolenskej Slatine v okrese Zvolen aj naďalej zasahujú dobrovoľní hasiči, odčerpávajú vodu zo zaplavenej dediny a monitorujú situáciu. „Keďže stále prší, naďalej máme rozmiestnené vaky a vrecia, pretože voda síce oproti skorému ránu poklesla, do koryta sa však zatiaľ nevrátila. Stále sú zaplavené okolité územia, našťastie, nie cesty,“ uviedla starostka obce Zvolenská Slatina Mária Klimentová. „Predpoveď počasia však stále nie je priaznivá,“ dodala s tým, že situácia je najhoršia na toku rieky Slatina.

Ohrozené cesty aj domy

Pre povodeň vyhlásila samospráva tretí stupeň povodňovej aktivity. V stredu ráno to potvrdil hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Marián Bocák. Vodný tok rieky Slatina sa vylial z koryta na poľnohospodársku pôdu. Pre vysokú hladinu vodného toku Slatina sa zdvihla aj hladina toku Rybný potok, čo spôsobilo vyliatie vôd cez brehové čiary.

Podľa starostky voda v noci ohrozovala miestne komunikácie i okolité domy.

„Hasiči nainštalovali v najkritickejších miestach povodňové vaky, obec spolu s dobrovoľnými hasičmi pripravila viac ako 450 vriec, ktoré rozviezli do ohrozených obydlí. Zároveň sme nepretržite prečerpávali vodu, aby nezaplavovala záhrady a dvory rodinných domov,“ opísala atmosféru v dedine.

Na väčšine Slovenska

Na väčšine územia Slovenska dosiahli hladiny vodných tokov rôzne stupne povodňovej aktivity. Výstraha tretieho stupňa pred povodňami platí na Slovensku aktuálne pre desať okresov. Týka sa to okresov Trnava, Turčianske Teplice, Žilina-Rajčanka, Prievidza, Zvolen, Revúca, Rožňava, Spišská Nová Ves, Gelnica a Košice-okolie – Hornád.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť, ako vyzerala situácia vo Zvolenskej Slatine počas dlhotrvajúceho daž­ďa!

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

V OBRAZOCH: Situácia vo Zvolenskej Slatine počas dlhotrvajúceho dažďa
14
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Zdroj: TASR

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie