Jakub Forgács Správy Samospráva

Stovky Zvolenčanov oznámkovali mesto. Ako obstálo v prieskume spokojnosti občanov?

Zvolenčania mohli hodnotiť 16 strategických oblastí. Čo ocenili a kde mali naopak najviac výhrad?

Ilustračný obrázok k článku Stovky Zvolenčanov oznámkovali mesto. Ako obstálo v prieskume spokojnosti občanov?
Foto: Nicole Regecová / Zdroj: Dnes24.sk

Medzi obyvateľmi mesta Zvolen bol v mesiacoch máj až júl v roku 2018 realizovaný dotazníkový prieskum. Cieľom prieskumu bolo zistiť názory občanov na 16 oblastí života v meste. Informovala o tom Eva Ježovičová, referentka pre styk s verejnosťou. Ako Zvolenčania oznámkovali mesto tento rok?

Zvolenčania mohli hodnotiť 16 strategických oblastí: technická infraštruktúra, doprava, zdravotníctvo, školstvo, kultúra, mládež, marketing atď., a to známkami ako v škole od jedna do päť. Najhoršie ohodnotené boli tento rok oblasti: dopravná infraštruktúra (3,34), šport (3,13) a tretím od konca bolo zdravotníctvo (so známkou 2,86). Aj tento rok išlo o reprezentatívny prieskum s počtom respondentov 436. V celkovom hodnotení udelili Zvolenčania mestu známku 2,65.

„Respondenti sú menej spokojní s parkovaním – je podľa nich málo parkovacích miest a pretrvávajú problémy s parkovaním na sídliskách, rovnako ich neuspokojuje stav športovísk,“ uvádza Dagmar Weisová, koordinátorka prieskumu.

Na druhej strane opýtaní Zvolenčania sú najviac spokojní so životom mesta. „Respondenti najviac oceňujú zlepšenie v oblasti kultúry, páči sa im, že sa koná množstvo kultúrnych akcií, hlavne na námestí,“ hovorí Weisová.

Spomedzi hodnotených oblastí vo všeobecnosti najlepšie dopadli: technická infraštruktúra (2,17), vzdelávanie (2,18), sociálne služby (2,25) a mládež (2,29). Najviac jednotiek dostala oblasť voľný čas.

Foto: ilustračné

Rýchle správy

Najčítanejšie