Tréner Oremus po prehre so Slovanom: Zaúradovalo aj šťastie, FOTO a HLASY

Hokejisti Zvolena prehrali v 19. kole Tipos extraligy na svojom štadióne s bratislavským Slovanom 4:7. Prišli tak o deväťzápasovú sériu na domácom ľade bez prehry.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Oremus po prehre so Slovanom: Zaúradovalo aj šťastie, FOTO a HLASY
10
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Pod Pustým hradom sa hral kvalitný a útočný hokej. Do vedenia išli v oslabení hostia únikom Harrisa. Domáci nevyužili ani početnú výhodu o dvoch hráčov a pykali. Presilovku na opačnej strane využil Slovan vďaka gólu Gennara z kruhu. V dvanástej minúte vyhnal zo zvolenskej bránky Patersona pohotovou strelou z ľavej strany Haščák. Medzi žrde išiel Trenčan, ktorý vychytal zoči-voči Pecarara.

Na začiatku druhej tretiny nevyužil trestné strieľanie Haščák a domáci trestali. V presilovke o dvoch hráčov tvrdo vypálil z kruhu Šiška. Na 2:3 znížil Huntebrinker z medzikružia, ale Bratislavčania odpovedali premiérovým extraligovým gólom Petrisku z dorážky. Rovnako z dorážky sa na druhej strane presadil Stupka a na 4:4 vyrovnal o 44 sekúnd spomedzi kruhov voľný Marcinek.

Lenže na začiatku tretej tretiny rozhodcovia neposúdili zákrok hostí na Sládka ako nedovolený a z protiútoku zakončil efektne Kytnár – 4:5. Zvolen sa snažil vyrovnať, ale po chybe sa dostal do úniku Pecararo a bolo 4:6. Zdramatizovať ešte mohli duel Sideroff, ktorý nepremenil trestné strieľanie, a Viedenský, ten trafil do žŕdky. Napokon 37 sekúnd pred koncom stanovil konečný stav na 4:7 do prázdnej bránky Takáč.

Podrobné štatistiky a hlasy po zápase nájdete na nasledujúcej strane.