Stanislav Černák Hokej Hokej

Tréner Šupler po zápase v Trenčíne: O výhru nás pripravili hrubé taktické chyby

V súboji tabuľkových susedov sa napokon tešili z víťazstva hokejisti z Trenčína. Hráči HKM premárnili dvojgólový náskok.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Šupler po zápase v Trenčíne: O výhru nás pripravili hrubé taktické chyby
Zdroj: Webnoviny.sk

Hosťom sa vydaril vstup do zápasu, pretože už v 4. minúte Hertl strelou z otočky v páde využil presilovku. Domáci mohli kontrovať v 8. minúte, Kútnemu však nájazd počas oslabenia brankár Šimko skvele zneškodnil. V 13. minúte aktívnejší Zvolen zvýšil svoj náskok, keď Obšutova strela od modrej pekne zapadla do odkrytej šibenice súperovej bránky. Trenčínu sa predsa podarilo skórovať, znižujúci gól do šatne 14 sekúnd pred prvou sirénou dal Novajovský tečovanou strelou od modrej čiary.

V 24. minúte domáci dokonca vyrovnali, keď sa cez ležiaceho brankára presadil Pardavý ml., ale hostia odpovedali už o 4 minúty, po skrumáži pred bránkou Síkela kľačiac bekhendom trafil odkrytú sieť a Zvolen opäť viedol. Hra dostala dobré tempo a dramatické situácie sa striedali na oboch stranách. V 36. minúte zužitkovali presilovku aj domáci, Bobčekovov zásluhou sa tak zápas prakticky začínal odznovu.

V zaujímavej tretej tretine malo každé mužstvo niekoľko dobrých šancí na rozhodnutie zápasu, neutíchajúca snaha strhnúť víťazstvo na svoju stranu však nikomu ovocie nepriniesla, preto pomerne kvalitné stretnutie vyústilo až do samostatných nájazdov. V nich uspeli len domáci Kútny a Troliga, takže cenné víťazstvo zostalo pod Čákovým hradom.

Dukla Trenčín – HKM Zvolen 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 2:1, 0:0 – 0:0, 1:0) Góly: 20. Novajovský (Kútny, O. Rusnák), 24. Pardavý ml. (E. Bagin, Palák), 36. Bobček (Kútny, Komínek), rozh. sam. nájazd: Kútny – 4. J. Hertl (Brabenec, Michal Chovan), 13. Obšut (Brabenec, Buliš), 27. Síkela (V. Baláž, P. Zuzin) Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Pardavý ml. (Trenčín) 10 min za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Novák – Korba, Rovenský, 1080 divákov

Zostavy

Trenčín: A. Nagy – Novajovský, Čerešňák, M. Nemčík, Bobček, M. Habšuda, Ryzák, E. Bagin, Hatala – Kútny, O. Rusnák, Komínek – M. Toman, Troliga, T. Klíma – Vaculín, F. Nemček, Buliš – Pardavý ml., Palák, Šimíček

Zvolen: M. Šimko – J. Hertl, Obšut, Pichnarčík, Hraško, M. Pospíšil, F. Fekiač, Ťavoda, Platil – Michal Chovan, Brabenec, Puliš – Urgas, P. Zuzin, V. Baláž – Síkela, Jakubík, V. Fekiač – Jurík, Martin Ďaloga

Hlasy trénerov

Milan Staš (tréner Trenčína): „Už tradične sme začali tým, že sme inkasovali dva góly. Mužstvo však potom ukázalo svoju bojovnú tvár a podarilo sa mu vyrovnať, na čo však Zvolen dokázal odpovedať. Veľmi sme túžili ešte raz vyrovnať, čo sa nám aj podarilo. Záver zápasu už bol vabank, pričom sme napokon v samostatných nájazdoch boli úspešnejší my. Treba priznať, že Zvolen je kvalitou kádra niekde inde ako my, naše mladé mužstvo sa musí presadzovať najmä bojovnosťou a pravým hokejovým srdcom, samozrejme aj s prispením šťastia. Verím, že toto víťazstvo nad úradujúcim majstrom nás povzbudí do ďalšej práce, pretože máme na čom stavať.“

Július Šupler (tréner Zvolena): „Získali sme síce dvojgólový náskok, o ktorý nás však pripravili hrubé taktické chyby z našej strany a nesprávne riešenie konkrétnych herných situácií. Trenčín dokázal vyrovnať skóre a o konečnom výsledku nakoniec rozhodlo to, že ani počas predĺženia nepadli ďalšie góly. Prišiel rad na nájazdy, v ktorých to už vždy býva najmä o športovom šťastí a momentálnej forme a majstrovstve hráčov. Musím vyjadriť nespokojnosť s výkonom nášho mužstva, pretože napriek výraznej maródke by malo byť v našich silách zvíťaziť nad Trenčínom, takže stále máme na čom pracovať. Tento zápas nerozhodla herná kvalita, ale naša zlá taktická disciplinovanosť.“