Jakub Forgács Hokej

Hoci sa na začiatku zápasu v Žiline mohli ako prví presadiť domáci, úvodný gól vsietili naši hokejisti. Napínavý zápas s množstvom vylúčení sa nakoniec rozhodoval až v predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Šupler po zápase v Žiline: Úrovňou to nebol najlepší zápas, bolo vidieť, že sa blíži nový rok
Zdroj: Webnoviny.sk

Neuznaný gól Zvolena

V poslednom domácom zápase roka mohli ísť v úvode do vedenia Žilinčania. Strela Beneho pri vylúčení Ťavodu bola málo razantná. V 5. min hosťujúci Brabenec zblízka mieril, ale Laco bol pozorný. Následne po vhadzovaní sa však nemýlil obranca Hraško a hostia išli do vedenia – 0:1.

V následných minútach bol dvakrát vylúčený domáci kapitán Drevenák, pri jeho druhom vylúčení však unikol Marek Slovák a vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Druhá desaťminútovka bola tiež o vylúčeniach, ale ani jedno z mužstiev nevyužilo početnú prevahu. Zvolenčania pri vylúčení Leška v 15. min strelili gól, ale hlavný rozhodca ho pre postavenie hráča v bránkovisku neuznal.

Druhá tretina bez využitých šancí

V úvode druhej tretiny mal gól na hokejke hosťujúci Mančák, ale ten mieril len do Laca. V 25. min „vlci“ mohli ísť do vedenia, strela Lineta skončila len na žŕdke Šimkovej bránky.

Potom prišli príležitosti domáceho Tomasa na jednej strane a hosťujúceho Síkelu v 36. min na druhej strane, ale stav sa nemenil. V závere tretiny Žilinčania pridali, no šance Dlouhého a Tomasa zostali tiež nevyužité.

Rozhodnutie prišlo až v predĺžení

Žilinčanom sa v 43. min podarilo dať gól pri vylúčení Síkelu, keď po 56 sekundách sa po druhý raz presadil Marek Slovák – 2:1. Domáci sa však z vedenia dlho netešili, lebo v následnej minúte obranca Obšut z ľavej strany prekonal domáceho gólmana – 2:2. V 51. min išli hostia do vedenia zásluhou Brabenca, ktorého gól hlavný rozhodca uznal až po dohode s videorozhodcom – 2:3.

Záverečné minúty boli hektické, tréneri využili možnosť oddychového času. Žilina hrala v závere bez brankára a Zvolenčania bez oslabeného Škvaridla. Sedem sekúnd pred koncom najlepší strelec Žiliny Tomas vyrovnal stav a zápas išiel do predlženia – 3:3. Žilinčania v ňom doplatili na vylúčenie obrancu Leška a Brabenec strelil rozhodujúci gól – 3:4.

Róbert Kaláber (tréner Žiliny): „Do začiatku sme vstúpili trochu ustráchane, mali sme rešpekt pred súperom. Postupne sme vyrovnali hru aj skóre na 1:1. V druhej tretine sme mali viac príležitostí, ale tie sme nevyužili. V tretej časti sme išli do vedenia, ale opäť sme doplatili na stratu koncentrácie, inkasovali sme vyrovnávajúci gól a prehrávali sme 2:3. Aj so šťastím sa nám podarilo vyrovnať. Zápas rozhodol v predĺžení nezmyselný faul nášho hráča. Tým sme prišli o ďalšie body v tabuľke.“

Július Šupler (tréner Zvolena): „Úrovňou to nebol najlepší zápas. Bolo vidieť, že sa blíži nový rok. V prvej tretine sme nehrali dobre, druhá bola o trochu lepšia. Išli sme do vedenia a mali sme blízko na zisk troch bodov. Osud však chcel, že sedem sekúnd pred koncom domáci vyrovnali. My sme rozhodli v predĺžení po akcii, ktorá z našej strany bola hokejovo najkrajšia.“

MsHK DOXXbet Žilina – HKM Zvolen 3:4 po predĺžení (1:1, 0:0, 2:2 – 0:1)

• Góly: 9. Marek Slovák (Valášek, Marcel Šterbák), 43. Marek Slovák (Ostrčil, Kalla), 60. R. Tomas (Drvenák, Marcel Šterbák) – 5. Hraško (Škvaridlo, M. Jurík), 44. Obšut (Michal Chovan, Brabenec), 51. Brabenec (Pichnarčík), 64. Brabenec (Michal Chovan, Obšut)
  • Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: L. Pokovič (Zvolen) 10 min za nešportové správanie
  • Presilovky: 2:1
  • Oslabenia: 1:0
  • Rozhodovali: Müllner – Bednár, Snášel
  • 1 372 divákov
  • Zostava Žiliny: M. Laco – Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal – T. Varga, Rehák, Kalla – Valášek, Klouda, R. Tomas – Drevenák, Marek Slovák, Bene – Čavrk, Vaculín, Piják – Linet
  • Zostava Zvolena: M. Šimko – Juraško, Obšut, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, J. Mucha – P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan – Ľ. Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo – Mančák, Bortňák, Síkela – Fekiač