Stanislav Černák Hokej

Tréner Turek po prehre s Martinom: Vieme hrať úplne inak

Martinskí hokejisti pricestovali v poslednom kole pred Vianocami do Zvolena v oklieštenej zostave, no aj napriek tomu sa im podarilo uspieť na ľade HKM.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Turek po prehre s Martinom: Vieme hrať úplne inak

Hostia začali zostra, hneď v úvode zápasu ohrozili domáceho brankára Šimka. V 5. minúte išiel Škvaridlo v oslabení sám na bránku hostí, Dzubina jeho strelu vyrazil. Martinčania hrali presilovku, ale veľmi zle rozohrali hru vo vlastnej tretine, puk získal Obdržálek a s prehľadom ho poslal za brankárov chrbát. V 15. minúte mali domáci šťastie, keď Važanovu strelu vyrazil od brankára Pichnarčík. V 25. minúte si hostia vypracovali peknú akciu, ktorú okorenil Themár gólom. Gól na hokejke mal Pokrivčák, Šimko jeho strelu vystihol.

V záverečnej tretine mali gólové šance Lojek a Illo, domáci mohli opäť v oslabení skórovať, mali prečíslenie 2:1, ale Bortňák namiesto prihrávky odovzdal puk súperovi. V 45. minúte brankárovi Dzubinovi vypadol puk, Sloboda sa ocitol sám pred otvorenou bránkou, ani z bezprostrednej blízkosti však neskóroval. V predĺžení mal najväčšiu šancu Fujerík, ktorý ušiel všetkým domácim, ale nastrelil len brankára Šimka. Na druhej strane Ťavodova strela spomedzi kruhov skončila na Dzubinovi. V samostatných nájazdoch rozhodol o víťazstve Martina Markovič.

Hlasy trénerov

Josef Turek, tréner Zvolena: „My sme podali slabší výkon, vieme hrať úplne inak. Hráči sa nejako nehrnuli do zakončenia, nechávali to na druhých a to rozhodlo. Ani v presilových hrách a ani v hre päť na päť sme nedokázali ísť viac do brány a skončilo sa to preto remízou. Zápas nemal veľmi vysokú úroveň.“

Jaroslav Török, tréner MHC: „Dnes sme podali vynikajúci výkon. Boli sme lepším tímom. 22-bodový rozdiel v tabuľke nebol dnes vôbec badateľný. Mohli sme vyhrať aj v riadnom hracom čase. Hrali sme dnes bez 11 hráčov základnej zostavy, napriek tomu sme podali jeden kompaktný výkon, na čele s brankárom Dzubinom. Som rád, že aj v takejto oklieštenej zostave sme boli úspešní.“

HKM Zvolen – MHC Mountfield Martin 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 9. Obdržálek – 25. Themár (Dvořák), rozhodujúci nájazd Markovič. Rozhodovali: Jonák – M. Orolin, J. Tvrdoň, vylúčení: 5:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1071 divákov