Tréner Zvolena po prehre na Liptove: Máme týždeň na to, aby sme sa zlepšili

Hokejisti Mhk 32 Liptovský Mikuláš zdolali v nedeľnom zápase 5. kola Tipos extraligy HKM Zvolen 3:2 a pripísali si druhý triumf v sezóne.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Zvolena po prehre na Liptove: Máme týždeň na to, aby sme sa zlepšili
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Liptáci mali prvú šancu zápasu, neskôr hrali aj prvú presilovku, ale gólovo sa nepresadili. Neskôr si skúsili hru v početnej výhode aj hostia, ale ani oni nemierili presne. Skóre mohol v 15. minúte otvoriť Zuzin, ale trafil iba brankára.

Vrece s gólmi sa roztrhlo v druhej tretine. Najskôr sa nepresadil v nájazde Michalík, no v 26. minúte vyšla domácim pekná kombinácia, na jej konci bol Uhrík – 1:0. O tri minúty neskôr prekonal Rahma domáci Jurík a Liptáci viedli už o dva góly. Ešte viac pokoja na ich striedačku vlial v 36. minúte Ilenčík, keď strelil tretí gól. Do konca tretiny však Ďuriš stihol znížiť.

V tretej tretine sa domáci zamerali viac na defenzívu, nenapádali súperových hráčov až tak vysoko a pozorne bránili. Zvolen hľadal recept na prekonanie obrany, ale nenašiel ho ani v presilovej hre 7 minút pred koncom. V úplnom závere sa to predsa len podarilo Pulišovi, ale domáci si napokon triumf nenechali vziať.

Hlasy po zápase a podrobné štatistiky nájdete na ďalšej strane.