Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v piatok v 29. kole Tipos extraligy na ľade HC Košice 5:4 po samostatných nájazdoch.

Ilustračný obrázok k článku Triumf HKM na košickom ľade: Zvolenčania otočili nepriaznivý stav a rozhodli v nájazdoch
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Prvá tretina patrila herne aj výsledkovo domácim. Hra sa od úvodu odvíjala najmä pred bránkou Zvolena a brankár Rahm bol v častej permanencii. Košičanov ešte viac povzbudila využitá presilovka v 5. minúte, v ktorej Klhůfek z ostrého uhla otvoril skóre – 1:0. Hosťom príliš nepomohla ani presilovka, v ktorej síce zovreli, ale neprekvapili Košičanov. Tí viedli od 14. minúty už 2:0, keď mal Pavlin dostatok času na dorážku vlastnej strely. Krátko nato nepridal tretí zásah Jokeľ, ktorému vzal istý gól z hokejky obranca Meliško.

Hostia nastúpili do druhej tretiny s väčšou aktivitou a na koňa ich posadila 5-minútová presilovka počas vylúčenia Belluša. V nej Bondra skóroval po ideálnej prihrávke Halamu a ten istý hráč zblízka vyrovnal na 2:2. Hostia boli na koni, často sa hralo pred Riečickým a Košičanom sa nedarilo nadviazať na výkon z prvej tretiny. Naopak, v 37. minúte Zvolenčania zovreli súpera na dlhý časový úsek v obrannom pásme a obliehanie košickej bránky ukončil gól Betkera – 2:3.

Hostia mali hru pod kontrolou aj v úvode tretej tretiny, čo potvrdil gól Hraška v 46. minúte. Košičanom pomohla ku kontaktnému gólu presilovka, v ktorej Chovan dorazil strelu Klhůfka – 3:4. V 50. minúte vyšiel domácim protiútok, v ktorom Chovan uvoľnil Mráza a bolo 4:4. Záver tretej tretiny síce priniesol viacero šancí na oboch stranách, ale o víťazovi sa rozhodlo až po 60. minúte.

Oba tímy mali v predĺžení možnosť presilovky, ale o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy. V nich skórovali Zuzin, Chovan a rozhodujúci nájazd premenil Mikúš.

HC Košice – HKM Zvolen 4:5 pp a sn (2:0, 0:3, 2:1 – 0:0, 0:1)

• Góly: 5. Klhůfek (Pospíšil, Chovan), 14. Pavlin (Klhůfek, Pospíšil), 49. Chovan (Klhůfek, Baránek), 50. Mráz (Chovan) – 25. Bondra (Halama, Nuutinen), 28. Bondra (Nuutinen), 37. Betker (Kotvan, Mikúš), 46. Hraško (Puliš, Nuutinen), rozh. sam. nájazd Mikúš.
  • Rozhodovali: Žák, Fridrich – Gegáň, Stanzel
  • Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Belluš 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku – Hraško 10 min OT za nešportové správanie
  • Presilovky: 2:1
  • Oslabenia: 0:0
  • bez divákov
  • Košice: Riečický – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Michalčin – Réway, Pospíšil, Klhůfek – Jenyš, Mráz, Chovan – Belluš, Vrábeľ, Jokeľ – Milý, Havrila, Eliaš – Demek
  • Zvolen: Rahm – Betker, Chovan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško, Gubančok – Bondra, Mikúš, Puliš – Kolenič, Zuzin, Nuutinen – Marcinek, M. Halama, Tibenský – Ďuriš, Jedlička, Chlepčok

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.