Hokejisti Zvolena zvíťazili v 12. kole Tipos extraligy nad Trenčínom 5:2 a upevnili si tretiu pozíciu v tabuľke.

Ilustračný obrázok k článku Triumf nad Trenčínom bol pre trénera Oremusa špeciálny: Išlo o 700. a víťazný zápas
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Zvolenčania už v tretej minúte využili presilovku obrancom Hannom, ktorý nahadzoval puk a Lacouvee nič nevidel. Do prestávky sa presadili ešte Jedlička z dorážky, Csányi zblízka a z protiútoku Bondra.

Do trenčianskej bránky išiel na druhú tretinu Borák, ktorý inkasoval počas presilovky svojho tímu. V oslabení premenil trestné strieľanie Marcinek a bolo 5:0. Hostia potom zdvihli hlavy, najprv znížil z početnej výhody Petráš a po rýchlom prieniku aj Gaťár na 2:5.

V tretej tretine si domáci postrážili vedenia, keďže Trenčania nevyužili dve veľké šance v podaní Petráša a Čacha.

Hlasy po zápase a podrobné štatistiky nájdete na nasledujúcej strane.