Iné športy

Úspech mladej Detvianky: Stella sa stala slovenskou šampiónkou v šachu

V Detve sa môžu pýšiť slovenskou šampiónkou v šachu. V kategórii dievčat do 14 rokov uspela Stella Sáňková. Našu krajinu bude reprezentovať aj na svetovom šampionáte.

Ilustračný obrázok k článku Úspech mladej Detvianky: Stella sa stala slovenskou šampiónkou v šachu
Zdroj: Dnes24.sk

Na Majstrovstvách Slovenska mládeže v Liptovskom Mikuláši sa zúčastnilo približne 250 najlepších mladých šachistov. Bojovalo sa o medaily a miestenky na Majstrovstvá sveta, Majstrovstvá Európy a Majstrovstvá Európskej únie v rôznych kategóriách chlapcov a dievčat.

Mimoriadny úspech dosiahla mladučká šachistka z Detvy. Na najvyšší stupienok vystúpila Stella Sáňková v kategórii do 14 rokov, ktorá získala zlatú medailu. Stella bude reprezentovať našu krajinu na Majstrovstvách sveta v Grécku.

V tej istej kategórii štartovala aj pätica dievčat zo Šachového klubu Garde Detva a vôbec si nepočínali zle ani oni. Kristíne Cabanovej ušiel bronz len o pomocné hodnotenie a skončila piata. Sofia Anna Cíbiková obsadila ôsme, Katarína Bobrová trináste a Terezka Halánová pätnáste miesto. V chlapčenskej desiatke štartoval Michal Caban a skončil pätnásty. O kategóriu vyššie sa darilo aj Jánovi Bobrovi, ktorý v konečnom zúčtovaní obsadil veľmi pekné šieste miesto.

„Stella získala nomináciu na nadchádzajúce Majstrovstvá sveta v Grécku, kde bude reprezentovať Slovenskú republiku. Poďakovanie patrí organizátorom, rodičom a trénerovi Vladimírovi Haringovi, ktorý detviansku tréningovú skupinu vedie,“ informovala hovorkyňa Detvy Zuzana Juhaniaková.

Foto: ŠK Garde Detva

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie