Marcel Mojžiš Iné športy

Úspech Zvolenčanov: Medzi plaveckou špičkou skončili tretí

Zvolenským plavcom sa opäť darilo! Športovci z KVŠ Careta získali na prestížnom Tritón cupe v Šali až 23 pódiových umiestnení a skončili tak na celkovom treťom mieste. Najväčší úspech žal slovenský reprezentant Martin Andreánsky.

Na pretekoch v Šali sa v sobotu stretla špička plutvových plavcov zo všetkých deviatich slovenských klubov. Tritón cupu sa zúčastnili aj reprezentanti zvolenskej Carety. Pätnásť z nich si vyplávalo až 23 pódiových umiestnení a so ziskom 5692 obsadili celkové tretie miesto. Na súťaži sa najviac darilo športovcom zo Šale, striebro si domov odniesli plutvoví plavci zo Žiliny.

Všetci careťáci podali vynikajúce výkony a väčšina z nich vystúpila aspoň raz na stupne víťazov. Najúspešnejší bol slovenský reprezentant Martin Andreánsky, ktorý v kategórii A vystúpil na zlatý stupienok vo všetkých troch individuálnych štartoch na 50m, 100m, 200m v plutvovom plávaní s monoplutvou a bol členom aj bronzovej štafety na 4×200m. Z dievčat zažiarila Zuzana Erteľová (kat. C), keď získala dve prvé a dve druhé miesta z toho jedno ako členka štafety na 4×200m.