Správy

Už o pár dní spoznáme víťazov. Na Zvolenskom zámku udelia ceny za nábytkový dizajn

Cena profesora Jindřicha Halabalu 2019 bude udelená študentovi, prípadne kolektívu študentov, za najlepší projekt v oblasti nábytkového a interiérového dizajnu, ktorý vznikol v akademickom roku 2018/2019 v rámci štúdia.

Ilustračný obrázok k článku Už o pár dní spoznáme víťazov.  Na Zvolenskom zámku udelia ceny za nábytkový dizajn
26
Galéria

Výsledky medzinárodnej študentskej súťaže v dizajne nábytku a interiéru, Ceny profesora Jindřicha Halabalu, vyhlásia vo štvrtok (7. 11.) v Slovenskej národnej galérii (SNG) na Zvolenskom zámku. Súťaž nazvaná podľa výraznej osobnosti nábytkárskej tvorby bývalého Československa sa koná od roku 2004 striedavo na Slovensku a v ČR. Tento rok je to jej 15. ročník.

Ako informujú organizátori z Technickej univerzity (TU) vo Zvolene, v uplynulých ročníkoch sa súťaž formovala ako česko-slovenská, v aktuálnom 15. ročníku sa otvorila aj pre účastníkov z ostatných krajín Európskej únie.

„Cena profesora Jindřicha Halabalu 2019 bude udelená študentovi, prípadne kolektívu študentov, za najlepší projekt v oblasti nábytkového a interiérového dizajnu, ktorý vznikol v akademickom roku 2018/2019 v rámci štúdia (ateliérovej tvorby),“ uvádzajú organizátori v tlačovej správe.

Hlavými cieľmi podujatia sú vytvorenie priestoru na konfrontáciu tvorivých názorov na medzinárodnej úrovni a posilnenie komunikácie akademického prostredia s odbornou praxou. Najlepšie práce budú vystavené v priestoroch SNG na Zvolenskom zámku.

Profesor Halabala sa od medzivojnového obdobia až do svojej smrti v roku 1978 významne podieľal na zvyšovaní úrovne bývania a tvorbe nového moderného životného štýlu. Svojím pedagogickým pôsobením na niekdajšej Vysokej škole lesníckej a drevárskej vo Zvolene (v súčasnosti TU Zvolen), ovplyvnil nepriamo vznik terajšej katedry dizajnu nábytku a drevárskych výrobkov.

V priloženej fotogalérii nájdete aj krásy jesene vo Zvolene a okolí, ktoré zachytili naši čitatelia!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Takto čitatelia zvečnili jeseň vo Zvolene a okolí
26
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie