Správy

V centre Zvolena sa pripravuje stavba bytoviek. Vyrásť má vyše 100 bytov

Stavať by sa malo začať v druhom štvrťroku 2020 a bytovky by mali byť dokončené o rok neskôr. Súčasťou stavby bude aj 156 parkovacích miest.

Ilustračný obrázok k článku V centre Zvolena sa pripravuje stavba bytoviek. Vyrásť má vyše 100 bytov
Zdroj: TASR

Dohromady 106 bytov v dvoch bytových jednotkách má vyrásť na mieste parkoviska, ktoré momentálne slúži zákazníkom zvolenského obchodného centra Europa. Za projektom je bratislavská spoločnosť Amarila. Vyplýva to zo zámeru, ktorý zverejnili na stránke enviroportal.sk.

Náklady na stavbu šesťpodlažných bytoviek sú vyčíslené na 4 milióny eur bez DPH. Stavať by sa malo začať v druhom štvrťroku 2020 a bytovky by mali byť dokončené o rok neskôr. Súčasťou stavby bude aj 156 parkovacích mi­est.

Zvolen patrí k mestám, kde sa v uplynulých rokoch aj napriek kríze intenzívne stavalo. Súkromní investori tam napríklad postavili dva obytné domy Panoráma a Emporia so 72, respektíve 50 bytmi, a tiež Rezidenciu Hron s 90 bytmi.

Vo výstavbe sú dnes bytovky pod Pustým hradom a na rozšírenie sa pripravuje aj Rezidencia Hron. Nová bytovka sa aktuálne dokončuje v časti Rákoš. Tam by malo vzniknúť 80 bytov.

Ďalších asi 600 nájomných bytov, z ktorých podstatná časť sa postavila v uplynulých rokoch prevažne prostredníctvom úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania, má v správe mesto Zvolen. Stoja napríklad na sídlisku Zlatý Potok, v lokalite Balkán a tiež na Rákoši. Ďalšie desiatky bytov vznikli rekonštrukciou starších objektov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie