V Detve zrušili Lekársku služba prvej pomoci. Pacientov ošetria vo Zvolene

Od 1. januára 2018 sa ruší Lekárska služba prvej pomoci (LSPP) pre dospelých, ktorá sa nachádzala na Poliklinike v Detve. Čo je dôvodom zrušenia?

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku V Detve zrušili Lekársku služba prvej pomoci. Pacientov ošetria vo Zvolene
Zdroj: TASR

Na základe rozhodnutia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa dňom 1. januára 2018 ruší Lekárska služba prvej pomoci (LSPP) pre dospelých, ktorá sa nachádzala na Poliklinike v Detve, na ulici Tajovského č. 5. Informuje o tom webová stránka mesta Detva.

Od 1. januára 2018 budú pacienti ošetrení v ambulancii LSPP vo Zvolene, Študentská 19 (internát Technickej univerzity), telefonický kontakt 0915509555.

Ako informuje internetová stránka mesta Hriňová, dôvodom zrušenia stanice LSPP v Detve je systémovo nepriaznivá situácia pre zabezpečenie služieb lekárov a zdravotníckeho personálu.

„Je treba uviesť, že 15 primátorov a starostov mikroregiónu Podpoľanie, ktorí boli o nežiaducej situácii informovaní len v posledných dňoch, ihneď žiadalo vybraných praktických lekárov pôsobiacich v okrese Detva, aby prehodnotili svoj postoj a vyvinuli všetko úsilie za zachovanie Lekárskej služby prvej pomoci v Detve. Zatiaľ však neúspešne,“ konštatuje sa na webe hriňova.sk.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame