V Nových Zámkoch rozhodovali až nájazdy. Zvolenčania sa opäť tešia z triumfu

Zvolenskí hokejisti vycestovali do Nových Zámkov v dobrej nálade. Naposledy dokázali zvíťaziť v metropole východu. Ako sa našim chlapcom darilo tentoraz?

Ilustračný obrázok k článku V Nových Zámkoch rozhodovali až nájazdy. Zvolenčania sa opäť tešia z triumfu
4

V úvode duelu sa hralo dlho bez prerušenia, domáci hokejisti mohli dvakrát otvoriť skóre, no ako prví udreli hostia zo Zvolena – Ďaloga usmernil Ťavodovu strelu za Kováčov chrbát. Na druhej strane nedokázal Cetkovský bekhendom upratať puk za Šimka. Tri minúty pred koncom úvodného dejstva sa aj so šťastím presadili domáci – Cetkovský usmernil odrazený puk od zadného mantinelu do zvolenskej siete.

Aj v druhej tretine mohli ako prví streliť gól hostia – Šišovského pokus zblízka skončil na Kováčovi. Na druhej strane pálil Šimun, no len do hrude zvolenského brankára. V obrovskej príležitosti sa ocitol Škoda, ktorému puk naservíroval Špirko. O niekoľko okamihov sa potvrdilo známe pravidlo ‚nedáš – dostaneš‘ a Zvolen išiel do vedenia – Obdržálek poslal puk do Kováčovej siete. Ďalší gól mohol pridať Hraško, jeho pokus spomedzi kruhov však minul domácu bránu. Zo strany domácich zaujala Špirkova snaha zasunúť puk spoza brány za Šimkov chrbát. Podobne neúspešne skončil aj pokus Cútta. Úspešný však bol opäť Obdržálek, ktorý v presilovke tečoval strelu od modrej čiary a Zvolen tak viedol už o dva góly. Znížiť mohol Zbořil, z uhla však nedokázal uspieť, aj vďaka Šimkovým chráničom.

V záverečnej tretine sa hra plynulo prelievala z jednej strany na druhú, no bez výraznejších šancí na skórovanie. Až v 47. minúte putoval na tresnú lavicu Ťavoda a domáci sa na dlhší čas usadili vo zvolenskom pásme. Šimkovu bránu však neohrozili. Na opačnej strane zaujala Šišovského sťahovačka, prihrávkou však nenašiel spoluhráča. Novozámčanom sa podarilo zápas ešte zdramatizovať, keď sa po buly presadil strelou od modrej Novák. A 90 sekúnd pred koncom zápasu hrali domáci už bez brankára a túto situáciu sa im podarilo zužitkovať už po 8 sekundách vďaka Špirkovi. Duel tak dospel do predĺženia, v ktorom už gól nepadol. O všetkom tak rozhodli samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší hostia. V štvrtej sérii rozhodol Coffman.

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: „Naše výkony majú v poslednej dobe klesajúcu tendenciu. Myslím, že reprezentačná prestávka nám príde vhod. Potrebujeme trochu obnoviť fyzický rezervoár, aby sme sa vrátili k hokeju, ktorý sme produkovali pred 10–14 dňami. Teraz sme sa dostali do takej fázy, že viac-menej robíme všetko obrátene. Všetko nám strašne dlho trvá a s takou hrou potom nemôžeme súperiť s takými súpermi, ako je Zvolen. Sme radi, že sme sa vrátili do strateného zápasu a v závere sme uhrali aspoň ten bod. Je trestuhodné, že po vyrovnaní na 3:3 nie sme schopní odohrať poslednú minútu zápasu pokojne niekde v strednom pásme a súperovi dovolíme ešte samostatný nájazd a množstvo ďalších šancí. To by sa mužstvu, ktoré má nejakú úroveň, nemalo stávať. Samostatné nájazdy sú vždy lotéria, no je mi trochu smutno z toho spôsobu ich zakončenia. Blahoželám súperovi a my sa budeme tešiť na prestávku a kvalitný tréning.“

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Očakával som takýto priebeh zápasu. Nové Zámky majú dobrý tím, na čo sme sa aj pripravovali. Priebeh zápasu sa vyvíjal v náš prospech, škoda záveru zápasu, ktorý sme za stavu 3:1 nezvládli. Cez to všetko treba povedať, že sme niekoľko minút pred koncom excelovali v zahadzovaní šancí a netriafaní odkrytej brány. Aj tak si toto víťazstvo vysoko cením, aj keď to bolo len po samostatných nájazdoch. Dúfam, že nás bude motivovať do ďalších zápasov, lebo sila v tomto tíme je.“

HC Nové Zámky – HKM Zvolen 3:4 pp a sn (1:1, 0:2, 2:0 – 0:0, 0:1)

• Góly: 17. Cetkovský (Hruška, Zbořil), 57. Novák (Špirko), 59. Špirko (Novák) – 5. Ďaloga (Ťavoda), 26. Obdržálek (Coffman, Steen), 34. Obdržálek (Drgoň, Ross), rozhodujúci samostatný nájazd Coffman
  • Rozhodovali: Stano, Morozov – Gegáň, Krajčík
  • Vylúčení: 1:4, navyše: Coffman (Zvolen) 10 minút za nešportové správanie
  • Presilovky: 0:1
  • Oslabenia: 0:0
  • 1168 divákov
  • Nové Zámky: Kováč – M. Novák, Plašil, Šimek, M. Hruška, Prapavessis, Salija, Trávniček, Fábry – Škoda, Špirko, Raenko – Monya, Dubinin, Štumpf – Zbořil, Novotný, Cetkovský – Varga, Šimun, Lantoši
  • Zvolen: Šimko – Ross, Drgoň, Wharton, Hraško, Ťavoda, Kováčik, Bokroš – Obdržálek, Steen, Coffman – Kelemen, Kytnár, Šišovský – Andersons, Cútt, Ďaloga – Dubeň, V. Fekiač, Trnka