Stanislav Černák Hokej

V Piešťanoch HKM s bodom: O prehre rozhodli až nájazdy

Na ľade Piešťan zvolenskí hokejisti podľahli domácim hráčom po nájazdoch. Po dvoch tretinách prehrávali Zvolenčania už 2:4, no vďaka dvom gólom v záverečnej tretine dotiahli zápas do predĺženia a následných nájazdov...

Ilustračný obrázok k článku V Piešťanoch HKM s bodom: O prehre rozhodli až nájazdy

Domáci začali aktívnejšie a už v druhej minúte mali možnosť presilovej hry. Tú aj využili, keď Kotaškovu strelu vyrazil Šimko iba ku Klempovi a ten otvoril skóre. Na opačne strane dostali aj hostia možnosť presilovej hry a využili ju za sedem sekúnd. Po buly vystrelil Brabenec a jeho strelu pretlačil za Šúreka Puliš – 1:1. Piešťany hrali ďalšiu presilovku a opäť ju využili. Holovič našiel na zadnej žrdi Škadru a ten opäť poslal „Havranov“ do vedenia. V 16. minúte unikol Stupka, vrátil puk Holovičovi, ktorý ho ešte lepšie predložil Pašekovi a bolo 3:1.

Zvolenčania vstúpili do druhej tretiny presilovkou, ktorú využili po necelej minúte. Brabenec našiel pred bránkou Puliša a ten znížil. V 24. minúte sa puk po strele Vaculína odrazil od jednej žrde do druhej a zostal na čiare. Nakoniec ho Hudec dotlačil za čiaru, ale podľa rozhodcov rukou a gól neuznali. V ďalšom priebehu Šimko so šťastím dvakrát odolal Petrášovi, ale do tretice sa tešil už piešťanský útočník, keď počas presilovky zakončil akciu na jeden dotyk – 4:2.

V úvode tretej časti domáci nevyužili presilovú hru a neskôr pykali. V 46. minúte zobral Kotaškovi puk Jurík, prihral pred bránu voľnému Obdržálkovi a bolo 4:3. Domáci následne nevyužili viac ako minútovú presilovku o dvoch hráčov a nepresadili sa ani pri štvorminútovom vylúčení Bortňáka, za čo ich Zvolen opäť potrestal. V 58. minúte namieril presne odrazený puk Obdržálek a bolo vyrovnané. V predĺžení gól nepadol a v nájazdoch rozhodol až v deviatej sérii gólom Holovič.

Hlasy trénerov

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: „Chceli sme ešte ponaháňať Martin, ale to sa nám už nepodarí. Prvá tretina bola podľa našich predstáv a Zvolen sme rozobrali. V druhej časti taktiež, s tým rozdielom, že sme nepremenili šance, ani v tretej, na čo sme doplatili po dvoch šťastných góloch súpera. Nájazdy sú lotéria a my sme v nich dnes mali viac šťastia.“

Josef Turek, tréner Zvolena: „Zápas sa začal vyvíjať v prvej tretine, ktorú sme prehrali 1:3. V druhej časti sme sa súperovi vyrovnali a v tretej sme dokázali vyrovnať. V nájazdoch sa viac darilo Piešťanom. My sme vďační za bod, vďaka ktorému začneme play off doma.“

ŠHK 37 Piešťany – HKM Zvolen 5:4 pp a sn (3:1, 1:1, 0:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 3. Klempa (Kotaška), 8. Škadra (Holovič, Pašek), 16. Pašek (Holovič, Stupka), 38. Petráš (Peško, Haring), rozhodujúci nájazd Holovič – 6. Puliš (Brabenec, Juraško), 21. Puliš (Brabenec, Podkonický), 46. Obdržálek (Jurík), 58. Obdržálek (Sloboda, Ťavoda). Rozhodovali: Jura – Jobbágy, Smrek, vylúčení: 3:9, navyše: Bagin 10 minút za napadnutie hlavy a krku, Bortňák (obaja Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 905 divákov