Stanislav Černák Futbal

Posledné jesenné kolo DOXXbet ligy ukončili Zvolenačnia na ihrisku Košíc. Týmto víťazstvom si zabezpečili umiestnenie v prvej šestke a jarnú konfrontáciu s tímami z prvej šestky na Západe.

Ilustračný obrázok k článku V poslednom jesennom kole víťazne: Zvolenčania si zabezpečili umiestnenie v prvej šestke!

DOXXbet liga

18. kolo: MFK Košice B – Zvolen 1:3 (0:2), góly: 66. vlastný – 10. Staško, 12. Bilas, 90. Fuják

MFK Zvolen: Tomáš Jenčo – Guy Richi Pellet, Ivan Očenáš, Radoslav Kamenec, Oliver Špilár 90. Matej Starší), Miloš Javorina, Andrej Kamendy, Rudolf Bilas, František Schneider, Jan Staško (69. Michal Kamenčík), Marko Lukáč (71. Vladimír Fuják). Tréner: Anton Jánoš

Zvolenskí futbalisti v poslednom jesennom kole mali výborný vstup do zápasu. Už v 12. minúte viedli o dva góly. Najprv rozvlnil sieť za domácim gólmanom Staško, o dve minúty neskôr Bilas. Po rýchlych dvoch góloch Zvolenčanov bolo šancí na oboch stranách pomenej. V druhom polčase boli aktívnejší domáci, ktorí chceli ešte s výsledkom niečo urobiť. Viackrát podržal hostí brankár Jenčo, no treba podotknúť, že niekedy aj so šťastím. Šťastie sa od zvolenských futbalistov odklonilo v 66. minúte, kedy si po odrazenej lopte strelil vlastneca Kamenec. Košičania od toho momentu hrali do plných, no dobre organizovaná obrana hostí zvrat nepripustila. V nastravenom čase potvrdil víťazstvo Zvolena Fuják.

Aj týmto víťazstvom potvrdili zvolenskí hráči vynikajúcu jeseň a v tabuľke si upevnili skvelé druhé miesto. Zvolenčania už majú istú prvú šestku a to znamená, že na jar si zmerajú sily s tímami z prvej šestky zo skupiny Západ. A navyše, budú sa môcť naši chlapci pokúsiť aj o postup do najvyššej slovenskej futbalovej súťaže!