Sobota 20. júl 2019 Iľja/Eliáš  20 °C
Monika Földešiová Práca

V PPS Group Detva príde do konca roku o prácu asi 180 ľudí

Približne 180 ľudí so zmluvami na dobu určitú by malo opustiť do konca roku brány strojárskeho závodu PPS Group Detva. Dôvodom je rapídne zníženie objednávok jedného z rozhodujúcich zákazníkov, spoločnosti Atlas Copco.

Ilustračný obrázok k článku V PPS Group Detva príde do konca roku o prácu asi 180 ľudí
Foto: Monika Földešiová

Túto informáciu potvrdil predseda tamojších odborov Stanislav Ľupták s tým, že presné počty ľudí, ktorí dostanú výpovede, a kritériá, podľa ktorých sa bude prepúšťať, budú známe po piatkovom rokovaní odborárov s vedením firmy.

PPS Group má v súčasnosti 1189 zamestnancov na trvalý pracovný pomer a asi 235 ľudí zamestnáva prostredníctvom agentúry dočasného zamestnávania. Podľa Ľuptáka už v októbri odišlo zo závodu 29 agentúrnych zamestnancov.

Ako povedal riaditeľ zvolenského úradu práce Milan Beľa, oznámenie o hromadnom prepúšťaní zatiaľ od spoločnosti nedostali, to, že sa ale bude prepúšťať, avizovalo vedenie závodu na stretnutí začiatkom týždňa.

Voľné pracovné miesta pre strojárov dnes v regióne takmer nie sú. Zvolenský úrad práce, ktorý pokrýva okrem okresu Zvolen aj okresy Detva a Krupina, ponúka aktuálne asi 60 voľných pracovných miest, strojárska profesia je však v ponuke len jedna.

Zdroj: TASR