V regióne vzniknú nové fleky: IT firma zamestná desiatky nových ľudí

Slovenská firma rozširuje pobočku v našom regióne. V najbližšom čase plánuje prijať 40 nových zamestnancov, odborníkov na informačné technológie.

Katarína Oravská
Ilustračný obrázok k článku V regióne vzniknú nové fleky: IT firma zamestná desiatky nových ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk

Tých chce spoločnosť zamestnať v neďalekej Banskej Bystrici. Šanca na novú prácu tak vzniká aj pre obyvateľov nášho mesta. Firma Pantheon Technologies je výhradne slovenská spoločnosť s medzinárodnou pôsobnosťou v IT oblasti. Špecializuje sa na sieťové štandardy a sieťový softvér vyvíjaný na mieru. Od roku 2009 úspešne pôsobí v Silicon Valley v americkej Kalifornii.

„Naším hlavným cieľom je poskytovanie vysoko kvalitných služieb. Už teraz zamestnávame v bratislavskej centrále vyše 80 kvalifikovaných ľudí a ďalších približne 45 pracuje v Research & Development centre v Banskej Bystrici. Teraz tam plánujeme prijať ďalších 40 nových pracovníkov,“ uviedol konateľ firmy Pantheon Technologies Tomáš Jančo.

Len rok po spustení vývojového centra v Banskej Bystrici tak prichádza na rad ďalšie rozširovanie. S tým súvisí aj sťahovanie pobočky do nových väčších priestorov, ktoré sa nachádzajú na ulici Janka Kráľa v Banskej Bystrici.

Pôvodný plán investície firmy Pantheon Technologies vo výške dva milióny eur sa tak navýši. Spoločnosť v súčasnosti hľadá nových kvalifikovaných ľudí do svojho tímu. „To všetko zabezpečujeme výhradne z vlastných zdrojov, bez akejkoľvek štátnej pomoci,“ pokračoval Jančo.

Ako dodal, Pantheon Technologies plánuje investovať ďalšie peniaze do rozvoja svojich aktivít na strednom Slovensku, kde aktívne spolupracuje aj so školami a dáva šancu vzdelaným a mladým ľuďom pracovať na inovatívnych projektoch.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR