Stanislav Černák Hokej

V Žiline plný bodový zisk: Zápas rozhodli kľúčoví hráči HKM

Po nečakanej domácej prehre so slovenskou reprezentačnou dvadsiatkou cestovali zverenci trénera Josefa Tureka do Žiliny. O ich víťazstve rozhodla záverečná tretina.

Ilustračný obrázok k článku V Žiline plný bodový zisk: Zápas rozhodli kľúčoví hráči HKM

V Žiline sa hral od úvodných sekúnd svižný hokej, ale bez výraznejších šancí na jednej či druhej strane. Prvú veľkú možnosť videla hŕstka divákov až v 12. minúte. Vo vlastnom oslabení unikol Kristek, ale v nájazde zakončil len do brankára Šimka. Domáci potom získali výhodu presilovej hry, hrali ju však staticky a súperovu bránu neohrozili. Po jej skončení sa udreli Zvolenčania, po prihrávke Lukáša Juríka otvoril skóre stretnutia Michal Chovan.

Trestné strieľanie

Aj v prostrednej časti obe mužstvá veľa korčuľovali, ale v ich kombinácii bolo množstvo nepresností a do väčších šancí sa dostávali iba zriedkavo. V 24. minúte mohol pridať svoj druhý gól Chovan, spomedzi kruhov však trafil iba do Landsmana. V polovici stretnutia Šimko podrazil unikajúceho Procházku a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Faulovaný hráč ho pomedzi betóny súperovho brankára premenil – 1:1. V 35. minúte mohli Zvolenčania znovu vyhrávať, lenže Landsman pohotovo zareagoval na dorážky Ďalogu i Síkelu.

Rozhodli o výhre

Tretie dejstvo ponúklo spočiatku obojstranne vyrovnaný hokej. Najskôr sa k puku dostal nikým nekrytý Lukáš Jurík, ale blafákom zakončil vedľa brány. Na opačnej strane po chybe súperovej obrany neprekonal Šimka z bezprostrednej blízkosti Haluza. V 56. minúte Bobček narazil na mantinel Martina Ďalogu a zvolenský hráč opustil klzisko na nosidlách. Žilinský obranca inkasoval päťminútový trest, navyše si k nemu o chvíľu prisadol aj jeho spoluhráč Šimko. Dlhú početnú výhodu hostia využili hneď dvakrát – najskôr zakončil kombináciu už do prázdnej brány Škvaridlo, o 44 sekúnd neskôr pridal tretí gól Lukáš Jurík. Skvelý zvolenský záver dokončil v 59. minúte Brabenec.

Hlasy trénerov

Jozef Zavadil, tréner Žiliny: „Som sklamaný. Jedna vec je to, že sa nám nedarí v koncovke a trápime sa. Druhá už to, že šesť minút pred koncom, keď hráči dostanú pokyn bojovať aj o bod, nemôžu urobiť také osobné chyby. Brániť dvojminútové oslabenie o dvoch hráčov je ťažké. Mrzí ma to, lebo dnes sme chceli bodovať. Žiaľ, výsledkovo to dopadlo jednoznačne. Verím však, že sa preberieme a začneme bodovať.“

Josef Turek, tréner Zvolena: „Som rád, že sme v Žiline vyhrali. Zápas rozhodli naši kľúčoví hráči a výborne zachytal Marek Šimko. Mali sme šťastie, že sme v závere dostali presilovku. Teší ma, že si hráči držia štandardné výkony a bodovali aj v piatom zápase v rade.“

MsHK DOXXbet Žilina – HKM Zvolen 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 30. Milan Procházka (trestné strieľanie) – 16. Michal Chovan (L. Jurík), 56. Škvaridlo (P. Hraško, Michal Chovan), 57. L. Jurík (Škvaridlo, Michal Chovan), 59. Brabenec (Puliš, M. Juraško). Rozhodovali: Müllner – Junek, M. Tvrdoň, vylúčení: 4:1, navyše: Bobček (Žilina) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 585 divákov