Rôzne Správy

Veľa číta a stále chodí na nákupy. Najstarší Očovan sa dočkal krásnej pocty, FOTO

Pavel Priechodský je stále čulým pamätníkom diania v obci a dodnes vie súčasníkom priblížiť napríklad niekdajšie majetkové pomery očovských rodín.

Ilustračný obrázok k článku Veľa číta a stále chodí na nákupy. Najstarší Očovan sa dočkal krásnej pocty, FOTO
6
Galéria

Stále číta a sám si chodí aj do obchodu na nákupy. Pavel Priechodský – najstarší obyvateľ Očovej v okrese Zvolen, sa v týchto dňoch dožil 100 rokov. V piatok mu obec vystrojila spoločenský obrad, na ktorom mu udelila pamätnú plaketu.

„So svojou manželkou, ktorá umrela v roku 2012 ako 89-ročná, prežil 71 rokov,“ povedala matrikárka obecného úradu v Očovej Anna Výbohová. „Mali spolu syna a dcéru. Aj syn má už viac ako 70 rokov,“ pripomenula.

Jubilant pracoval ešte pred polstoročím ako traktorista. „Práca ako taká bola pre neho celoživotným koníčkom,“ podotkla matrikárka. Okrem toho je stále čulým pamätníkom diania v obci a dodnes vie súčasníkom priblížiť napríklad niekdajšie majetkové pomery očovských rodín.

V dedine, ktorá má asi 2530 obyvateľov, majú storočného jubilanta tak raz za desať rokov. „Pani, ktorú vedieme ako najstaršiu, umrela v 90. rokoch minulého storočia a dožila sa 101 rokov,“ doplnila Výbohová.

Zábery zo spoločenského obradu, na ktorom jubilantovi udelili pamätnú plaketu, nájdete v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Pavel Priechodský - najstarší obyvateľ Očovej sa dožil 100 rokov
6
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie