Veľké odstávky elektriny vo Zvolene. Bez prúdu bude vyše 2000 odberných miest

Elektrikári chystajú údržbu niekoľkých trafostaníc, ktorá sa nezaobíde bez vypnutia prúdu v stovkách domácností. Vo Zvolene budú odstávky prebiehať tri dni.

Od utorka 10. do štvrtka 12. októbra pocíti odstávky elektriny postupne viac ako dvetisíc odberných miest zo zvolenskej časti Tepličky. Prúd nepôjde v týchto dňoch od 7:15 do 13:30. Dotknutí odberatelia pritom nebudú bez prúdu naraz počas všetkých troch dní, ale priebežne – každý bude teda bez prúdu len v jeden deň.

Dôvodom odstávky sú plánované revízie a opravy niekoľkých trafostaníc v správe Stredoslovenskej energetiky – Distribúcie (SSE-D). Výsledkom údržbárskych aktivít bude nielen odstránenie závad, ale aj prevencia zameraná na väčšiu spoľahlivosť a bezpečnosť distribučnej siete.

Naši pracovníci vynaložia maximálne úsilie, aby dodávku elektriny obnovili hneď, ako to bude možné. Ak sa nestane nič nepredvídateľné, môže to byť skôr ako v avizovanom čase. Dotknutých odberateľov by sme však chceli požiadať o trpezlivosť a náležitú prípravu na odstávku.

Kompletný zoznam všetkých odberateľov zasiahnutých odstávkami a ich presný rozpis môžete nájsť na internetovej stránke Stredoslovenskej energetiky – Distribúcie v časti Plánované odstávky.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame