Sobota 20. júl 2019 Iľja/Eliáš  20 °C
Nicole Regecová Kultúra

Veľký prázdninový PREHĽAD: Top 10 letných akcií vo Zvolene a okolí

Letné prázdniny sa začali a určite už hľadáte program, ktorý zabaví nielen vaše ratolesti. Prinášame vám 10 tipov z redakcie, ktoré sa vo Zvolene a jeho blízkosti oplatí zažiť!

Ilustračný obrázok k článku Veľký prázdninový PREHĽAD: Top 10 letných akcií vo Zvolene a okolí
Zdroj: TASR

Buď fit, nie len IT

2.7.2016 od 9:00, Baková jama

Zvolenská bežecká liga v sobotu organizuje už 3. ročník bežeckého podujatia pod názvom Buď fit nie len IT. Beh sa odštartuje priamo na Bakovej jame. Súťažiť sa bude v kategórii deti, menej zdatný a profi. Sprievodný program je pripravený aj pre deti, takže sa nikto nudiť nebude. Určite neváhajte a príďte ukázať, že nie ste len IT!

Tárajko a Popletajka z rozprávky do rozprávky

3.7.2016 o 16:00, The Grand Hotel Vígľaš

Ideálny program pre rodiny s deťmi. Predstavenie bude plné zábavných situácií, pesničiek a tancov, ale najmä nových kamarátov z rozprávok, ktoré poznajú všetky deti. Tárajko a Popletajka spolu s kamarátmi z rozprávok precestujú celý svet, len aby našli začarovanú kamarátku Pandu Vandu. Môžete sa tešiť na stretnutie s Mimóňmi, so Shrekom, princeznou Sofiou, levom Alexom, kráľom Julienom, snehuliakom Olafom, Sidom z Doby Ľadovej a inými rozprávkovými postavičkami.

Koncert Mariána Čekovského

9.7.2016 o 20:00, The Grand Hotel Vígľaš

Vychutnajte si koncert multiinštrumen­talistu, speváka a zabávača Mariána Čekovského a jeho kapely. Na jednom pódiu vystúpi nie len on, ale aj Nataša Džunková – spev, Peter Tomko – akustická gitara, Jozef Evin – bicie a Roman Vitkovský – akustická gitara. To všetko už na začiatku leta.

Penová summer party

16.7.2016, Ministry of fun

Najobľúbenejšia penovka v klube Ministry of fun nesklame, a uskutoční sa už v polovici júla. Neodmysliteľná letná party znova vyvolá rozruch a vy sa môžete tešiť na poriadku dávku zábavy, hudby a ešte väčšiu dávku peny. Príďte sa vytancovať do rána. Sprevádzať nocou vás bude DJ Drozďo a DJ Mustee.

Sliačske rockové leto

28. – 30.7.2016, Ihrisko ZŠ Sliač

Festival dobrej muziky, ktorý tento ro©k oslavuje svoju jubileinú dvadsiatku – ani tentokrát neostane nič dlžný svojej povesti! Čakajú vás tri dni skvelej zábavy a kvalitnej hudby. Tešiť sa môžete na interprétov ako Pančuchy Eleny Hríbovej, Dan Bárta či Sliačske Mokváne.

Guča umenia

28. – 31.7.2016, bývalé kino Pokrok Zvolenská Slatina

Na konci júla Zvolenská Slatina zažije opäť poriadnu GUČU umenia. Počas predĺženého víkendu 28.7. – 31.7.2016 môžete zažiť festival plný súčasného umenia, ktorý je netradičný pre vidiecke prostredie regiónu Podpoľanie. Tešiť sa môžete na kopu filmových titulov (Obrazy starého sveta, Premožiteľ Edisona), koncertov (Valér Miko, Puding Pani Elvisovej, I am planet) či prednášok.

More than fest

19.8.2016, Futbalové ihrisko Zvolenská Slatina

Pokiaľ obľubujete metalovú hudbu, tak v auguste nesmiete chýbať vo Zvolenskej Slatine. Na fest tvrdej muziky dorazia kapely zo zahraničia. Tešiť sa môžete na fínsku skupinu Children of Bodom či anglické Dragonforce a Cradle of Filth. Zúčastní sa kopec ďalších interpretov z Nemecka, Talianska, ale aj Slovenska či Česka.

Beh okolo vodnej nádrže Môťová

20.8.2016, Vodná nádrž Môťová

Bežecké akcie sú pod Pustým hradom mimoriadne v kurze. Inak tomu nebude ani počas letných mesiacov. Obľúbený beh okolo vodnej nádrže Môťová organizuje Zvolenská bežecká liga. Štart aj cieľ je pri športovom areáli Orlík. Pôjde sa cez asfaltovú, poľnú cesta a lesnú cestu.

Bažant kinematograf

29.7. – 2.8. 2016, Námestie SNP

Aj tento rok sa dočkáme filmov pod holým nebom. Bažant kinematograf uvedie v meste pod Pustým hradom štyri tituly. Priamo na Námestí SNP uvidíte filmy Stratení v Mníchove, Kobry a užovky, Wilsonov a Pelíšky. Samozrejme, celé kino je absolútne zdarma!

SIAF 2016

27.8. – 28.8. 2016, Letecká základňa Sliač

Najočakávanejšia a najprestížnejšia letecká udalosť roka. Tohtoročný sviatok letectva sa ponesie aj v duchu Predsedníctva Slovenskej republiky v Rade Európskej únie. Na medzinárodných leteckých dňoch by sa mali zúčastniť letci z 13 krajín Európy a sveta. Tohtoročným lákadlom sú lietadlá ukrajinských vzdušných síl Suchoj Su-27.

Čítajte tiež:

Prvý júlový víkend vo Zvolene: Poradíme vám 10 akcií na voľné dni

Dobové hry aj kreslenie po Fiate. Zvolenské sídlisko privíta prázdniny veľkolepo

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk