Stanislav Černák Iné športy

Veľký úspech: Mladá Zvolenčanka Novodomská už tretíkrát majsterkou sveta!

Slovensko je veľmocou v detskom fitness. Dokumentuje to aj posledný svetový šampionát, na ktorom sa darilo aj mladým zvolenským fitneskám.

Ilustračný obrázok k článku Veľký úspech: Mladá Zvolenčanka Novodomská už tretíkrát majsterkou sveta!
Zdroj: Dnes24.sk

Majstrovstvá sveta v detskom fitness sa uskutočnili v srbskom meste Nový Sad. Našu krajinu reprezentovalo 11 dievčat a 1 chlapec. K úspechu Slovenska prispeli aj 4 dievčatá z klubu B-Star Zvolen.

„Najvýraznejší úspech z celej výpravy zaznamenala Nella Novodomská, ktorá ani v jednom momente nezaváhala a obhájila titul z minulých rokov,“ povedala trénerka dievčat Barbara Machalová. Nelly sa tak stala už tretíkrát majsterkou sveta a okrem týchto titulov má aj dva tituly šampiónky Európy.

Darilo sa aj Tatiane Kožuchovej, ktorá skončila na výbornom štvrtom mieste v kategórii 14–15 ročných. Oproti vlaňajšiemu šampionátu si polepšila o jedno miesto. V tejto kategórii sa predstavila aj Zvolenčanka Elisa Novomská, ktorá skončila na deviatom mieste a od finále ju delilo 5 bodov. Najmenšia zástupkyňa klubu zo Zvolena Margaréta Godnová skončila na 8. mieste. „Zostava jej nevyšla podľa predstáv, no aj napriek zdravotným problémom podala veľmi dobrý výsledok,“ zhodnotila trénerka Machalová.

„Mladé dievčatá opäť vzorne reprezentovali Slovensko, svoje mesto Zvolen a tiež 3. ZŠ vo Zvolene, ktorej ešte donedávna boli všetky žiačkami. Margarétka Gondová je už však od januára žiačkou 3. ZŠ v Detve, kde sa venuje športovej gymnastike. Dievčatá spravili veľký kus roboty a všetky by si zaslúžili pohárové umiestnenia,“ dodala na záver Barbara Machalová.

Foto: Barbara Machalová

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie