Správy

Vianočnú dedinu vo Zvolene otvorí koncert Koščovej. NOVINKOU je zvonička šťastia

Stánky zvolenskej vianočnej dediny stavali už niekoľko dní pred jej otvorením a zdobili ju čečinou a svetielkami. Prvé punčové stánky s novinkou - zvoničkou šťastia, už lákali od polovice novembra.

Ilustračný obrázok k článku Vianočnú dedinu vo Zvolene otvorí koncert Koščovej. NOVINKOU je zvonička šťastia
2
Galéria

Zvolenskú vianočnú dedinu, ktorá je už niekoľko rokov v tomto čase súčasťou mesta pod Pustým hradom, otvoria na tamojšom námestí SNP v piatok 30. novembra.

„Otvorenie bude spojené s koncertom Katky Koščovej, ktorá svoje vianočné CD predstavila vo Zvolene už viackrát. Aj pre pozitívne reakcie sa k nám vracia opäť, tentoraz priamo do srdca vianočnej dediny,“ uviedol Daniel Axmann zo Zvolenského kultúrneho centra.

Kedy otvoria ľadovú plochu?

Stánky zvolenskej vianočnej dediny stavali už niekoľko dní pred jej otvorením pracovníci mesta a zdobili ju čečinou a svetielkami. Prvé punčové stánky s novinkou – zvoničkou šťastia, už lákali okoloidúcich od polovice novembra.

Ak bude priať počasie, v deň otvorenia vianočnej dediny by sa mala otvoriť aj ľadová plocha v centre mesta. Podľa hovorkyne Mestského úradu vo Zvolene Evy Hapčovej termín je ale stále otázny, pretože skutočná zima si tento rok dáva načas.

Koncerty v dedine aj v kostoloch

V dedine sa v decembri uskutoční niekoľko koncertov – Arpy Farkaš & band, Pacipacifik, Brillant orchester Milana Olšiaka, Zvolenskí vrchári, kapela mestských policajtov Police team a nebudú chýbať ani žiaci a absolventi základných umeleckých škôl – HTŠ, ZUŠ Nádvorná a ZUŠ Očová (zahrajú v kostole) a swingové trio Sweet little chicks. Vyvrcholením bude koncert slovenskej kapely Polemic.

„Minulý rok sa veľmi osvedčili adventné koncerty v kostoloch sv. Trojice a sv. Alžbety. Na túto tradíciu by sme radi nadviazali opäť,“ uviedla riaditeľka Zvolenského kultúrneho centra Juliana Kochlicová Ištóková. „Ponuka bude naozaj pestrá, vystúpia Nebeská muzika, detský spevácky zbor Štvorlístok, Katka Feldeková s kapelou a Mucha Quartet,“ priblížila.

Adventný program dopĺňajú tradičné podujatia, ako Mikuláš spojený s rozsvietením stromčeka, rozprávkou od Divadla Zelienka a Beh 50 Mikulášov. „Chceme hlavne potešiť deti, takže bude ešte jedna rozprávka, a to Betlehemský príbeh v podaní domáceho Divadla Zelienka,“ dodala Kochlicová Ištóková.

V OBRAZOCH: Vianočná dedina vo Zvolene
2
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie