Kultúra

Víkend sa nezadržateľne blíži. Tipy pre všetkých, ktorí plánujú vo Zvolene niekam vyraziť

Pracovný týždeň sa kráti a vy ešte neviete, čo budete robiť počas voľna? Inšpirujte sa prehľadom podujatí, ktoré prináša tento víkend v našom meste.

Ilustračný obrázok k článku Víkend sa nezadržateľne blíži. Tipy pre všetkých, ktorí plánujú vo Zvolene niekam vyraziť
16
Galéria
Foto: Dnes24.sk / Zdroj: Dnes24.sk

PRINC BAJAJA

21.09. o 18:00, park J.D. Matejovie

V miniamfiteétri sa môžete tešiť na typický rozprávkový príbeh o láske, statočnosti, hrdinských rytieroch a jednom drakovi.

CIGÁNSKI DIABLI

21.09. o 19:30, park Ľudovíta Štúra

Park Ľudovíta Štúra ožije v rytme cigánskej hudby. Svojím živelným koncertom mesto strhnú do tanca Cigánski diabli.

ZVOLENSKÝ JARMOK

21. – 22.09., Námestie SNP

Dlhoočakávané dni spojené s radom stánkov plných rôznych lákadiel prišli aj do mesta Zvolen. Námestie zaplavené vôňou chutných dobrôt sa zmení na trhy, kde nájdete takmer všetko od drobností, hračiek, oblečenia až po kožušinové periny. Balóny, burčiak a cukrová vata rozhodne nebudú chýbať. Pre malých aj veľkých bude tradične postavený kolotočový park ponúkajúci odviazanú zábavu.

DEŇ OTVORENEJ VEŽE

22.09. od 10:00 do 17:00, Kostol sv. Alžbety

Už v sobotu v dopoludňajších hodinách Kostol sv. Alžbety sprístupní pre verejnosť svoju vežu. Možnosť pokochať sa nádherným výhľadom z výšky urobí radosť snáď všetkým okrem tých, ktorým sa ešte stále po jarmočnom burčiaku či kolotočoch bude točiť hlava.

PIKNIK NA BOROVEJ HORE

22.09. od 14:00 do 22:00, areál Borovej hory

Piatková zábava na jarmoku nepochybne unaví nejedného Zvolenčana. Netrápte sa teda s upratovaním či prípravou obeda a zájdite si radšej na čerstvý vzduch. Areál Borovej hory ponúka relax v prírode spojený s piknikom, ktorý si môžete užiť s rodinou či priateľmi.

MVK ZVOLEN VS. VK SPARTAK KOMÁRNO

22.09., Športová hala 9. ZŠ

Ani v dňoch, kedy nejeden zvolenčan myslí len na lokše, klobásky či medovinu by sa nemalo zabúdať na zdravý šport. Skalní priaznivci volejbalu si určite nenechajú ujsť zápas extraligy mužov.

ŽHKM ZVOLEN VS. ICE DREAM KOŠICE

22.09. o 14:00, zimný štadión Zvolen

Sobotné popoludnie športom doplní hokejový zápas v extralige žien, ktorí si určite nenechajú ujsť všetci fanúšikovia hokejového športu.

POLICE TEAM

22.09. o 19:30, areál Borovej hory

Pokojné piknikové popoludnie v areáli Borovej hory vystrieda akčné vystúpenie znázorňujúce zásahy polície v nasadení. Mestská polícia Zvolen si pre verejnosť pripravila jedinečné vystúpenie.

POLEMIC

22.09. o 21:00, areál Borovej hory

V Borovej hore to neutíchne ani neskoro večer. Týmto, zvyčajne tichým a pokojným areálom sa od deviatej budú ozývať nespútané tóny hudby SKA, ktorú prinesie obľúbená kapela Polemic.

ZÓNA BEZ PEŇAZÍ

23.09. od 14:00 do 18:00, občianske centrum OKO Zvolen – Západ

Zažiť môžete aj jedinečnú nepeňažnú burzu vecí, ktorej sa môže zúčastniť každý a to úplne bez peňazí. Na tejto akcii môžete veci vymeniť alebo darovať. Nepotrebné predmety či oblečenie tu u nových majiteľov znovu nájdu svoje využitie alebo niekoho jednoducho potešia.

HKM ZVOLEN VS. MHC MIKRON NOVÉ ZÁMKY

23.09 o 17:00, zimný štadión Zvolen

Hokej vnesie do pokojnej nedele trochu akcie. Proti mužstvu domácich Zvolenčanov sa postavia súperi z MHC Nové Zámky.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH:  vo Zvolene začala jeseň
16
Galéria
Foto: Dnes24.sk / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie