Stanislav Černák Hokej

Úradujúci majster HKM Zvolen vstúpil do novej sezóny slovenskej hokejovej extraligy víťazstvom na domácom ľade nad HK Nitra 2:0.

Ilustračný obrázok k článku Víťazný vstup HKM do novej sezóny: Nitra neskórovala, dres Laca Čierneho vyvesili pod strechu zimáku

V úvode stretnutia slávnostne vyvesili dres bývalého slovenského reprezentanta a hráča Zvolena Ladislava Čierneho. Vo vyrovnanom zápase domáci vystrelili na súperovu bránku až v 6. minúte, ale brankár Kristian Podkonického strelu vystihol. Vzápätí Stümpelov nájazd brankár Šimko zneškodnil a po Ďalogovej strele zazvonila žŕdka súperovej bránky. V závere prvej tretiny na Podkonického delovku vytiahol Kristian semafór.

V druhej tretine mali domáci výhodu o dvoch hráčov, ale hostia sa ubránili. V 34. minúte netrafil Sikela prázdnu bránku. V 44. minúte vytiahol obranca Juraško puk spred domácej bránkovej čiary. O minútu neskôr zaznamenal prvý gól zápasu L. Zuzin, keď zužitkoval Sikelovu prihrávku spoza bránky. Vzápätí na druhej strane nastrelil žŕdku domácej bránky Kováčik.

Zvolenčania opäť hrali presilovku 5:3, ale tentokrát ju využil strelou spoza kruhu Juraško. Nitrania hrali v závere power play, ale gól už nepadol. Hostia mali v zápase viac striel na bránku, domáci však svoje menšie šance dvakrát využili.

HKM Zvolen – HK Nitra 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), góly: 45. L. Zuzin, 55. Juraško. Rozhodovali: Lauff – Rovenský, Smerek, vylúčení: 6:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2030 divákov

Hlasy trénerov

Lubomír Oslizlo, tréner Zvolena: „Mali sme proti sebe kvalitného súpera, ktorý bol nepríjemný, ale zvládli sme to. Zachytal nám brankár. Keď sme dali prvý gól, súper musel otvoriť hru.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Podľa môjho názoru to bol dobrý, vyrovnaný zápas. Mali sme blízko ku gólom, ale naši nemali dobrý dôraz, taký aký potrebujeme.“