Jozef Sliacky Hokej

Víťazstvo po góloch v posledných dvoch minútach

HKM Zvolen – Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Tabuľkoví susedia trpeli na gólové suchoty, po dvoch tretinách jedine Baláž v 31. min ukázal, akoby sa mali premieňať brejky. Cez brániaceho Frühaufa namieril presne ponad vyrážačku Konráda pod žŕdku a diváci už len dúfali, že odklial kliatbu zo Zvolenčanov. Na ľade sa bojovalo, aj často strieľalo, puky však lietali chaoticky, nepresne, s malým dôrazom, a tak útočníci uľahčili život obom brankárom. Šance sa rodili síce skromne, no predsa len sa z nich pýtalo viac gólov. Domáci odmietli ísť do vedenia v 7. min po Chovanovej nahrávke a Pucherovej tutovke. Príležitosť skórovať mali aj slovanisti, v 18. min strieľanú prihrávku Frühaufa poslal Buc v presilovke vedľa bránky. V druhej tretine opticky hostia pridali, súpera aj na dlhé minútu zatlačili a vytvorili si ďalšie možnosti, v 28. min. Bakoš mieril vedľa, o niečo neskôr brankára Škrečka vystrašil priebojný Buc. Vyrovnať sa núkalo aj Bohunickému a Skokanovi, v oslabení po spolupráci s Kapušom zlyhal Demel. Zápas sa čoraz viac podobal tomu zo 4. kola, keď Zvolenčania tiež viedli nad Slovanom po dvoch tretinách o gól a zvíťazili jednoznačne 4:0. Takýto scenár by radi privítali aj teraz, čo však bolo skôr len zbožné želanie. Od Slovana sa očakávala v záverečnej tretine väčšia vôľa po zvrate, schladiť ich však mohli už o necelé dve minúty po prestávke Škoda a Leskovjanský. Slovanisti sa pribrzdili ‚oslabovkou‘, no nakoniec sa dočkali aj oni, v 49. min Kapušovu strelu Škrečko len vyrazil a pre Buca už nebol problém trafiť zblízka prázdnu bránku a pripísať si prvý sezonny gól. Z následného tlaku už hostia nič nevyťažili a tak prišla pomsta, Chovan našiel pred bránkou Haščáka, ktorý rozhodol o víťazstve Zvolenčanov 83 sekúnd pred koncom. Slovanisti sa pokúšali vyrovnať v power play, brankára odvolali 78 sekúnd pred koncom, no po chybe Cartelliho spečatil skóre do prázdnej bránky Barinka 12 sekúnd pred záverom.

**Góly: **31. Baláž, 59. Haščák, 60. Barinka – 49. Buc. **Rozhodcovia **Grečko – Gajan, Snášel, vylúčení 2:4, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 2011 divákov.

ZVOLEN: Škrečko – Čierny, Juraško, Bokroš, Ďaloga, Valach, Hranáč, Vosátko, Hraško – Kovář, Haščák, Chovan – Barinka, Pucher, Baláž – Leskovjanský, L. Jurík, Škoda – Marcinek, Otčenáš, Zuzin.

Ostatné výsledky: Poprad – Žilina 2:0, Nitra – Košice 2:6, Martin – Banská Bystrica 2:3 sn, Trenčín – Skalica 5:1.

1. Košice 24 17 2 2 3 89:36 57
  2. B. Bystrica 23 15 3 2 3 81:45 53
  3. Poprad 23 12 2 2 7 71:44 42

4. Zvolen 23 10 2 4 7 68:52 38 5. Slovan 23 10 2 2 9 63:53 36 6. Trenčín 23 9 2 2 10 53:69 33 6. Martin 24 9 1 4 10 66:84 33 7. Žilina 24 9 2 0 13 60:72 31 9. Skalica 23 6 3 1 13 51:72 25 10. Nitra 23 5 2 2 14 55:79 21

**Program v piatok 5. novembra: **Košice – Zvolen, Skalica – Poprad, Banská Bystrica – Trenčín, Slovan Bratislava – Martin, Žilina – Nitra.