Jakub Forgács Správy

Vo Zvolene investovali do nového vedenia: Čo všetko sa podarilo spraviť? FOTO

Výmena izolátorov na vedení veľmi vysokého napätia vo Zvolene stála energetikov 150-tisíc eur.

Ilustračný obrázok k článku Vo Zvolene investovali do nového vedenia: Čo všetko sa podarilo spraviť? FOTO
4
Galéria
Zdroj: SSD

Na dvojitom elektrickom vedení veľmi vysokého napätia (110-kV) medzi zvolenskou teplárňou a rozvodňou v Lieskovci prebehla výmena izolátorov. Stredoslovenská distribučná (SSD) ako prevádzkovateľ siete investovala do tejto čiastočnej rekonštrukcie približne 150-tisíc eur. Informoval o tom hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

Nahradili stovky izolátorov

„Výmenu komponentov sme zrealizovali v dĺžke tri a pol kilometra, čo zahŕňa 16 stožiarov. Celkovo sme zdemontovali zhruba 260 pôvodných izolátorov a nahradili ich novými. Zabezpečili sme tak zvýšenie spoľahlivosti aj bezpečnosti v tomto úseku, ktorý na viacerých miestach križuje vedenia vysokého napätia, ale aj cestu prvej triedy a železničnú trať,“ priblížil Slavomír Vaš, manažér kľúčových projektov v SSD.

Od augusta

Elektromontéri podľa slov Gejdoša začali s prácami v auguste a oficiálne ich ukončili v októbri. Pre distribučnú spoločnosť ich zabezpečil dodávateľ so špecializáciou na výškové práce na energetických zariadeniach.

Elektrické vedenie s napäťovou hladinou 110-tisíc voltov medzi teplárňou a Transformovňou Lieskovec vybudovali energetici začiatkom deväťdesiatych rokov. Jeho hlavnou úlohou je prenos elektriny vyrobenej v teplárni do rozvodne, kde sa veľmi vysoké napätie transformuje na vysoké a rozvetvuje sa po širšom regióne.

Zábery z výmeny izolátorov na vedení veľmi vysokého napätia vo Zvolene nájdete v priloženej fotogalérii!

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

V OBRAZOCH: Výmena izolátorov na vedení veľmi vysokého napätia vo Zvolene
4
Galéria
Zdroj: SSD
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie