Stanislav Černák Rôzne

Výjav, aký sme vo Zvolene už nevideli celé roky: Policajti jazdia na bicykloch!

Od júna obnovila zvolenská mestská polícia cyklohliadku. Mestskí policajti tak budú pôsobiť aj na miestach, kde sa pre zákaz nemožno dostať autom, prípadne na miesta, kde je prístup s vozidlom komplikovaný.

Ilustračný obrázok k článku Výjav, aký sme vo Zvolene už nevideli celé roky: Policajti jazdia na bicykloch!
Zdroj: Dnes24.sk

Cyklohliadka nefungovala vo Zvolene 5 rokov. „Cyklohliadku sme sa rozhodli zriadiť z ekonomických dôvodov, pretože ušetríme za pohonné hmoty. Navyše sú dostupní, môžu ísť hocikde. Prostredníctvom cyklohliadky chceme zefektívniť svoju činnosť hlavne v oblastiach, ktoré si vyžadujú účinnejšie preventívne opatrenia a kontroly. Dostanú sa do záhradkárskych oblastí alebo napríklad na Môťovskú priehradu, kde je často znečisťované verejné priestranstvo,“ prezradil pre Zvolen 24 zástupca náčelníka zvolenskej Mestskej polície Ján Kentoš.

Chcú zriadiť ďalšiu cyklohliadku

Momentálne majú zvolenskí policajti k dispozícii jednu cyklohliadku s dvoma policajtmi. „Do budúcnosti plánujeme zriadiť ešte ďalšiu cyklohliadku, všetko to však závisí od financií. Každý musí maž výstroj na mieru, treba nám dokúpiť vybavenie, napríklad chceme, aby mali biele prilby a boli tak ešte viditeľnejší,“ doplnila hovorkyňa MsP Zvolen Katarína Gondášová.

Momentálne funguje hliadka na bicykloch podľa potreby. „Obom plicajtom musíme plánovať služby spoločne, aby mohla hliadka vyraziť do terénu,“ prezradila Gondášová.

Už objasnili niekoľko priestupkov

Napriek tomu, že cyklohliadka funguje len od júna, má už za sebou niekoľko vyriešených priestupkov. „Úspešní sú najmä s cyklistami. Všeobecne sú pružnejší, viditeľnejší a občania ich vnímajú veľmi pozitívne, zatiaľ máme naozaj len dobré ohlasy,“ dodal Kentoš.

Cyklohliadka tu bola už aj v minulosti. „Dávnejšie sme tu mali väčšiu rotáciu ľudí. Tí, čo bicyklovali už neskôr nejazdili na bicykloch, iní nechceli. Neboli nato ani financie,“ objasnil Kentoš.

Foto: MsP Zvolen

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie