Iné športy

Vo Zvolene sa súťaží o titul Železný hasič. Podmienky sťažuje dážď, FOTO

Disciplíny sú zamerané na všetky oblasti, kde sa hasiči stretávajú s fyzickou námahou. Súťažiaci tak napríklad ťahajú 40-metrové hadice, preskakujú dvojmetrovú bariéru, prenášajú figurínu cez tunel alebo prevaľujú ťažké pneumatiky.

Ilustračný obrázok k článku Vo Zvolene sa súťaží o titul Železný hasič. Podmienky sťažuje dážď, FOTO
9
Galéria
Zdroj: TASR

Vyše 50 študentov slovenských vysokých a stredných škôl so zameraním na ochranu pred požiarmi, ako aj členovia dobrovoľných hasičských jednotiek si aktuálne vo Zvolene merajú svoje sily v rámci 18. ročníka súťaže O putovný pohár katedry protipožiarnej ochrany – Železný hasič 2019. Súťaž je najstaršia svojho druhu na Slovensku.

„Od samého začiatku súťaže pretekajú s mužmi aj ženy, ktoré majú rovnaké disciplíny, iba v niektorých sú ťažšie predmety nahradené ľahšími,“ povedal riaditeľ pretekov a autor myšlienky Ivan Chromek.

Disciplíny sú zamerané na všetky oblasti, kde sa hasiči stretávajú s fyzickou námahou. Súťažiaci tak napríklad ťahajú 40-metrové hadice, preskakujú dvojmetrovú bariéru, prenášajú figurínu cez tunel alebo prevaľujú ťažké pneumatiky. „Kráľovskou disciplínou je však výbeh po schodoch na tretie poschodie s dvoma pneumatikami v rukách,“ pripomenul.

Súťaží sa v daždivom počasí v exteriéri Študentského domova Ľudovíta Štúra, ktorý je súčasťou Technickej univerzity vo Zvolene. „Súťažiaci musia byť pripravení aj na takéto podmienky. Pri prvom ročníku súťaže sme najskôr museli odpratať v areáli 30-centimetrovú vrstvu snehu, aby sme vôbec mohli pretekať,“ dodal Chromek.

Zábery zo súťaže si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Hasičské preteky Železný hasič 2019 vo Zvolene
9
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie