Správy

Vo zvolenskej nemocnici nastali zmeny: Kde vás po novom otestujú na koronavírus?

Odberové pracovisko, kde sa vykonávajú testy pre pacientov a samoplatcov na prítomnosť koronavírusu, sa sťahuje z priestorov infektologickej ambulancie do vedľajšieho priestoru

Ilustračný obrázok k článku Vo zvolenskej nemocnici nastali zmeny: Kde vás po novom otestujú na koronavírus?
Zdroj: TASR

Nemocnica AGEL Zvolen v týchto dňoch zrealizovala viaceré organizačné zmeny súvisiace s pracoviskom na odbery vzoriek pre testy na nový koronavírus a s chodom infektologickej ambulancie.

„Odberové pracovisko, kde sa vykonávajú testy pre pacientov a samoplatcov na prítomnosť koronavírusu, sa sťahuje z priestorov infektologickej ambulancie do vedľajšieho priestoru, ktorý si pacienti pamätajú ako bývalú ortopedickú ambulanciu,“ informovala riaditeľka nemocnice Ľudmila Veselá.

Na tomto pracovisku sa budú vykonávať výtery z úst a nosa na vyšetrenie PCR metódou. Samoplatcovia si test na ochorenie COVID-19 môžu naďalej objednať prostredníctvom webového portálu.

„Po novom sa na tomto pracovisku budú robiť aj sérologické vyšetrenia na prítomnosť protilátok IgM a IgG špecifických pre ochorenie COVID-19," priblížila riaditeľka nemocnice.

Tieto vyšetrenia sa doposiaľ realizovali v priestoroch pneumologickej a ftizeologickej ambulancie. Infektologická ambulancia sa vrátila do svojich pôvodných priestorov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie