Jozef Sliacky Iné športy

Volejbalisti MVK Zvolen prvýkrát prehrali

V prvej volejbalovej lige mužov, v skupine Stred, si išli hráči MVK Zvolen do Prievidze po štyri body, no priniesli si len tri.

Prievidza – MVK Zvolen 3:0 (21, 15, 20) a 1:3 (30, – 16, – 20, –18)

Podcenenie a z toho plynúca nekoncentrovanosť sa podpísali pod prvú prehru MVK Zvolen v tejto sezóne. Aj v druhom stretnutí sa povzbudení domáci pustili s chuťou do favorita, čo sa odrazilo najmä na dramatickom prvom sete. Potom však už našťastie Zvolenčania začali hrať svoju hru a ukázali, na ktorej strane je kvalita. Hralo sa 70 a 80 minút, asi pred 50 divákmi ich rozhodovali Horváth a Faulhammer. MVK Zvolen: M. Orolín, J. Orolín, Kubiš, Povrazník, Dvořák, Jankovič (libero Vilhanček, Senko, Beskydiar)

VPH Zvolen Martin 3:1 (-20, 21, 21, 23) a 3:1 (19, 16, –27, 12)

Stretnutia dvoch tímov, ktoré sú ďalšiemu zvolenskému mužstvu MVK najvážnejšími kandidátmi v boji o postup, priniesli asi 802 divákom kvalitný volejbal, ktorému nechýbali pekné výmeny i dramatické závery setov. Hralo sa 92 a 82 minút, asi pred 80 divákmi ich rozhodovali Fillo a Husár. VPH Zvolen: Veľký, Puškár, Vaško, Smetanka, Michalec, Lupták (libero Štróbl, Havran, Ostranský).

**Ďalšie výsledky: **Hliník nad Hronom – Žilina 0:3 a 1:3. Detva mala voľno.

1. MVK Zvolen 12 11 1 33:8 23 2. VPH Zvolen 12 10 2 31:12 22 3. Martin 12 8 4 29:16 20 4. Žilina 12 6 6 21:25 18 5. Prievidza 12 5 7 23:24 17 6. Hliník n/H 12 1 11 9:33 13 7. Detva 12 1 11 7:35 13

**Program ďalšieho kola: **MVK Detva – VPH Zvolen, Hliník nad Hronom – Martin, Prievidza – Žilina, MVK Zvolen má voľno.