Stanislav Černák Hokej

Výhra nad kamzíkmi z Popradu: Šupler je rád, že hráči dodržali taktické pokyny

Pod Pustým hradom mohlo byť 1310 divákov spokojných. Zvolenčania aj Popradčania predvádzali pekný hokej a navyše hráči HKM zvíťazili.

Ilustračný obrázok k článku Výhra nad kamzíkmi z Popradu: Šupler je rád, že hráči dodržali taktické pokyny
Zdroj: Webnoviny.sk

Vo Zvolene videli diváci v 1. tretine svižný hokej. Hneď v úvode zápasu v 72. sekunde sa obranou hosti preštrikoval Ivan Jurík a bolo 1:0. V 8. minúte hrali presilovku hostia. Nehrali ju zle, ale skórovať mohli domáci, lenže Podkonický v samostatnom nájazde neuspel. V 10. minúte zoči-voči Šimkovi neskóroval aktívny Lapšanský. Nedáš-dostaneš mohlo platiť o dve minúty neskôr, keď domáci Puliš opečiatkoval len žrď Masalkisovej bránky.

Tretia tretina vyšla lepšie domácim

V 2. tretine v 25. minúte v obrovskej šanci pohorel Čanky a trest prišiel o 4 minúty, keď v presilovke hostí Mlynarovič krásne našiel Krotáka a ten si Šimka doslova vychutnal. V závere 2. tretiny mohol dostať domácich do vedenia Podkonický, jeho strelu však Masalskis kryl.

Začiatok záverečnej tretiny vyšiel lepšie domácim. Brabenec nastrelil zrď, puk sa následne odrazil k Chovanovi a ten nemal problém skórovať. V 45. minúte predviedli domáci biliardovú akciu po osi Brabenec – Chovan – Škvaridlo, ale posledný z nich netrafil Masalkisovu bránu. Hostia sa v závere ešte pokúsili o power play, avšak nedostali sa ani k ohrozeniu Šimka. Zvolenčania tak svojho suseda v tabuľke zdolali najtesnejším rozdielom.

HKM Zvolen – HK Poprad 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) Góly: 2. Jurík, 41. Chovan – 29. Kroták. Rozhodovali: J. Konc, Novák – Korba, Rovenský, vylúčení: 4:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1310 divákov

Hlasy trénerov

Július Šupler, tréner Zvolena: „Bolo to zaujímavé stretnutie, s množstvom pekných momentov. Chýbalo mu len viac gólov. Som rád, že moji chlapci poplnili taktické pokyny. Hráčom som poďakoval za výkon, podržal nás brankár Šimko. Aj hosťujúci brankár chytal dobre.“

Miroslav Turan, asistent trénera Popradu: „Videli sme dramatické stretnutie so šťastnejším koncom pre domácich. Dôvodom našej prehry boli nepremenené šance. S jedným gólom môžeme vyhrať len ťažko.“