Marek Demeter Futbal

Výhrou nabudený Zvolen hostil Žilinu: O víťazovi rozhodol jediný gól FOTO

Po stredajšom triumfe 3:2 v Žiline boli hráči Lokomotívy domácim tímom. Zápas chudobný na góly poznačilo aj zranenie kapitána hráčov spod Pustého hradu.

Ilustračný obrázok k článku Výhrou nabudený Zvolen hostil Žilinu: O víťazovi rozhodol jediný gól FOTO

Hneď v úvode stretnutia museli Zvolenčania vynútene striedať kapitána mužstva Kamendyho. V 4. minúte ho z dôvodu zranenia nahradil Sudimak. V 7. minúte sa hosťujúci Gorelčík preštrikoval cez zvolenskú defenzívu, ale pred bránou nenašiel spoluhráčov na zakončenie. V priebehu 22. minúty po rohovom kope Fujáka hlavičkoval tesne nad bránu Starší. Žilina B skúšala svoje ofenzívne ťaženie najmä cez pravú stranu, kde sa darilo Pučekovi pravidelne centrovať pred Jenča. Hoci hostia diktovali tempo hry, nedostávali sa do vyložených príležitostí.

36. minúta patrila Mbahovi, keď spoza pokutového územia vyskúšal pozornosť domáceho gólmana, avšak jeho pokus smeroval iba tesne vedľa pravej tyče. O minútu neskôr však už musel byť Jenčo v permanencii, pretože Tlacháčovu strelu vyrážal na rohový kop. Išlo o najväčšiu šancu doterajšieho priebehu zápasu. Počas jedinej nadstavenej minúty skúsil vystreliť Fuják, ale jeho nádejný pokus nesmeroval medzi tri žrde. Oba tímy odchádzali do šatní za bezgólového stavu. V úvodnej minúte druhého dejstva Žilinčania skórovali. Puček využil skvelý prízemný center, do opustenej brány zaznamenal presný zásah a poslal hostí do vedenia 1:0. Hučko nezužitkoval dobrú prihrávku vzduchom a v 62. minúte jeho hlavička nepriniesla hosťom dvojgólový náskok.

Dobrý hlavičkový pokus v 65. minúte po Mbahovom centri nepremenil Gorelčík, lopta smerovala vedľa ľavej tyče. V 80. minúte zahrával Zvolen priamy kop. Balkov center zo štandardnej situácie trafil hlavou Menich, ktorý zo 6 metrov neskóroval. Záverečný tlak Zvolena sa nekonal, a tak si po nadstavení dvoch minút Žilinčania odviezli víťazstvo 1:0.

ZVOLEN 0:1 ŽILINA B (0:0)

• Góly: 46. Puček
  • ŽK: 90. Fujak
  • Rozhodcovia: Kačenga – Poracký, Čajka
  • Počet divákov: 329
  • MFK Lokomotíva Zvolen: Jenčo – Daško, Starší (75. Vrana), Očenáš, Fuják (75. Trabalík), Špilár, Kamendy © (4. Sudimak), Dický, Menich, Balko, Čurma. Tréner: Anton Jánoš
  • MŠK Žilina B: Lé Giang – Hučko, Puček (82. Stanković), Mbah (71. Martinček), Václavik, Majštinik (78. Fujak), Ďuratný ©, Tlacháč, Beniač, Gorelčík. Tréner: Jaroslav Kentoš