Vyrovnaný duel HKM na ľade Slovana. Rozhodlo sa až v predĺžení

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v nedeľnom zápase 27. kola Tipsport Ligy na domácom ľade HKM Zvolen 3:2 po predĺžení. O triumfe "belasých" rozhodol v 64. minúte Jindřich Abdul.

Ilustračný obrázok k článku Vyrovnaný duel HKM na ľade Slovana. Rozhodlo sa až v predĺžení

Domáci klub si pred zápasom uctil svojho bývalého hráča Dáriusa Rusnáka, ktorý oslávi v pondelok jubilejné 60. narodeniny. Legendárny center dostal pred stretnutím od predstaviteľov Slovana pamätný dres, na svetelnej kocke premietli highlighty z jeho kariéry. Rusnák takisto vhodil slávnostné buly.

V úvodných minútach boli mierne aktívnejší hostia, už v 2. minúte sa Mráz ocitol sám pred Brustom, chrbtom k bránke ho neprekonal. Následne Thompson tiesnený nezakončil do odkrytej bránky „belasých“. Slovan postupne ožil, dobrú šancu na otvorenie skóre mal Š. Petráš. V 15. min zachránila Brusta žŕdka po strele Maiera, na opačnej strane neuspel pred Tomekom Abdul.

Skóre sa nemenilo ani po šanci Betkera, ktorá otvorila dianie v 2. tretine. Slovan kontroval rýchlym prečíslením 2 na 1 po zlyhaní zvolenskej defenzívy, Žitný po prihrávke Matoušeka však trafil iba Tomeka, ktorý sa stihol premiestniť k ľavej žŕdke. „Belasí“ mali v týchto chvíľach navrch, v polovici zápasu počas svojej prvej presilovky zavreli súpera, po jej vypršaní Puliš dvakrát ohrozil Tomeka, no ten si stále držal čisté konto. Poradil si aj s tečmi Jendeka, Puliša či Matoušeka i nebezpečnou strelou Bondru.

Zvolenčania na začiatku tretieho dejstva dostali možnosť hrať 88-sekundovú presilovku 5 na 3, no túto výhodu nevyužili. Hostia sa dočkali až v 52. minúte, keď McPherson našiel v útočnom pásme Betkera a ten strelou z vrcholu kruhov spoza obrancu prekonal Brusta – 0:1. Slovanistom sa podarilo už o necelé štyri minúty vyrovnať, keď Bačikovu delovku od modrej čiary usmernil tečom za Tomekov chrbát Viedenský. Domácich gól nakopol a v 58. minúte pridali aj druhý zásah zásluhou Abdula – 2:1. Zvolen však dokázal expresne odpovedať, Corrin 107 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal a zachránil pre HKM predĺženie. Zvolenčania si ho zahrali premiérovo v sezóne. V ňom najprv Viedenský neuspel v nájazde, o triumfe Slovana napokon rozhodol v 64. minúte Abdul.

Jindřich Abdul, autor dvoch gólov Slovana: „Zápas bol veľmi vyrovnaný, striedali sa pasáže, keď sme boli lepší my, s pasážami, keď bol lepší súper. Pravdupovediac, remíza v riadnom hracom čase zápasu ‚sedela‘, druhý bod v predĺžení sme si zaslúžili my, takže to dopadlo tak, ako to malo dopadnúť. Pri víťaznom góle som dostal krásnu prihrávku od Meszároša, nešpekuloval som, vystrelil z prvej a spadlo to tam.“

Marek Viedenský, autor prvého gólu Slovana: „Zvolen má dobrý tím, ukázal to aj dnes. Snažili sme sa diktovať hru, som rád, že sme to v závere otočili. Mužstvo ukázalo silu, keď na konci nezložilo zbrane. Bol to vyrovnaný zápas, nakoniec sa body rozdelili spravodlivo.“

Roman Stantien, tréner Slovana: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Súper má vysokú kvalitu, vytvorenú najmä zahraničnými legionármi. Nový tréner priniesol do mužstva ešte väčšiu zodpovednosť. Prvú tretinu mali Zvolenčania viac gólových šancí ako my, v druhej sme pritlačili v osobných súbojoch, zápas sa vyrovnal, ale stále chýbal niekto, kto by sa vedel presadiť v útoku. Čo prešlo, pochytal brankár Tomek. V tretej tretine sme dokázali skóre otočiť. Škoda, mali sme to v závere ustáť. To, čo sme v posledných dvoch minútach vyviedli, by sa nám nemalo stávať. Som rád, že sme sa dokázali ubrániť v oslabení 3 na 5, Brust pochytal veľké veci, aj chalani to výborne ustáli. Napokon sme rozhodli v predĺžení, už pred gólom Abdula mohol dať gól Viedenský, ktorý šiel sám na brankára.“

Don Nachbaur, tréner Zvolena: „Vedeli sme, že Slovan má dobrý tím, prvýkrát som ho videl naživo. Všetky štyri lajny majú svoju kvalitu. Dlho sme sa držali nášho herného plánu, napokon sme ale prehrali v predĺžení. Víťazný gól bol akoby vystrihnutý z NHL, krásny pas, zakončenie, brankár bol bez šance. Myslím si, že hra nášho tímu sa neustále zlepšuje.“

Slovan Bratislava – HM Zvolen 3:2 pp (0:0, 0:0, 2:2 – 1:0)

• Góly: 56. Viedenský (Bačik, Puliš), 58. Abdul (Puliš), 64. Abdul (Puliš, Šedivý) – 52. Betker (McPherson), 59. Corrin (McPherson, Kolenič)
  • Rozhodovali: Orolin, D. Konc st. – Šoltés, D. Konc ml.
  • Vylúčení: 4:2 na 2 min.
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • 5128 divákov
  • Slovan Bratislava: Brust – Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Hudec – Puliš, Zigo, Abdul – Žitný, Viedenský, Matoušek – Jendek, Kytnár, Š. Petráš – Pance, Urbánek, Sloboda – Bondra
  • HKM Zvolen: Tomek – Betker, Corrin, Fatul, Švarný, Drgoň, Maier, Tomko – Štrauch, Trotter, McPherson – Thompson, Špirko, Kelemen -Bonis, Šťastný, Mráz – Tibenský, S. Petráš, Marcinek – Kolenič