Výsledky stretnutí extraligy volejbalistov

Ďalšie kolo extraligy volejbalistov.

BRATISLAVA 5. decembra (WEBNOVINY) –

VK Slávia Svidník – VŠK Púchov 3:1 (-21, 19, 19, 23)

101 min, rozhodovali: Tiňo a Höger, 350 divákov

Vo veľmi kvalitnom zápase hostia lepšie zvládli koncovku 1. setu, v ďalších troch setoch však mali navrch domáci. Vo 4. sete viedli už 16:8, ale chybami si skomplikovali pozíciu. Nakoniec však toto dejstvo úspešne zvládli a pripísali si dôležité víťazstvo v boji o prvú štvorku.

COP Trenčín – MVK VAV Lokomotíva Zvolen 1:3 (30, –23, –21, –21)

112 min, rozhodovali: Ivanka a Sňahničan, 150 divákov

V súboji mužstiev zo spodnej časti extraligovej tabuľky ťahali za kratší koniec domáci volejbalisti. Trenčania síce lepšie zvládli nervydrásajúcu koncovku prvého setu, no v ďalšom priebehu mali mierne navrch hostia zo Zvolena, ktorí po takmer dvoch hodinách zvíťazili 3:1.

VK Nové Mesto nad Váhom – VK STU Bratislava 0:3 (-20, –20, –12)

67 min, rozhodovali: Malík a Daruľa, 100 divákov

Domáci predviedli veľmi slabý výkon. Robili množstvo chýb, čím uľahčili súperovi cestu za hladkým víťazstvom. Najmä v treťom sete už Nové Mesto nekládlo takmer žiadny odpor.

Slávia PU MIRAD Prešov – VK Ekonóm SPU Nitra 3:1 (23, 21, –29, 18)

110 min, rozhodovali: Servický a Savka, 120 divákov

Od úvodu to bol vyrovnaný duel. Až na tretie dejstva zvládli koncovky setov lepšie domáci hráči, ktorí napokon zvíťazili 3:1.