Stanislav Černák Hokej

Z Košíc si Zvolenčania vezú cennú výhru: Šimko sa blysol čistým kontom

V repríze vlaňajšieho finále extraligy boli opäť úspešnejší hráči HKM. Košičanom sa nepodarilo prekonať výborného Šimka ani raz počas 60 minút.

Ilustračný obrázok k článku Z Košíc si Zvolenčania vezú cennú výhru: Šimko sa blysol čistým kontom
Zdroj: Webnoviny.sk

Aktéri na oboch stranách ponúkli minimum hokejovej krásy. V 5. minúte sa Spilar bekhendom zblízka pred Šimkom nepresadil. Češík sa síce predral až ku zvolenskej bránke, ale chýbala mu presnejšia koncovka. Hinďošova strela mierila nad bránku. Pokus Pichnarčíka od modrej Hylák bez problémov vyrazil. V 18. minúte mal najväčšiu šancu hostí Čanky, ale z dobrej pozície netrafil presne. Vzápätí na opačnej strane nepochodil pred Šimkom Marcinko.

Rozhodol Mančák

V 23. minúte druhej tretiny Konečný len vyprášil betóny Šimka. Češíkovi chýbali centimetre po tom, ako jeho strela Šimkovi prekĺzla. Zvolen sa dočkal aj s prispením šťasteny, Mančákov gól v 27. minúte musel odobriť videorozhodca. Márna bola snaha Sojčíka, ktorý sa pokúšal o vyrovnanie – 0:1. V polovici stretnutia Hylák podržal svoj tím pred osamoteným Balážom. Zvolenský útočník mal možnosť zložiť reparát, ale pri samostatnom nájazde znovu stroskotal na Hylákovi.

V dvadsiatej sekunde tretej tretiny mali hostia ideálnu príležitosť poistiť svoje vedenie. Po faule Marcinka nariadil rozhodca trestné strieľanie, ale Zuzinovi počas jeho realizácie skĺzol puk z čepele. V 42. minúte Jenčík už zasúval puk do prázdnej bránky, ale Milan Jurík v páde zaskočil za svojho brankára. Gól nepadol ani po príležitosti Biceka v 46. minúte. V 51. minúte si Spilar položil na ľad Šimka, ale ten betónom puk zastavil. Dve minúty pred koncom unikol Zvolenčan Lubor Zuzin, stroskotal však na Hylákovi. Domáci 109 sekúnd pred koncom odvolali brankára Hyláka, ale vyrovnávajúci gól nedosiahli ani po Češíkovej šanci.

HC Košice – HKM Zvolen 0:1 (0:0, 0:1, 0:0), Gól: 27. Mančák (V. Baláž, Hraško), Vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, M. Novák – Korba, Rovenský, 4156 divákov.

Zostavy

Košice: Hylák – Klouček, Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák – Sojčík, T. Marcinko, Bicek – R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar – R. Konečný, Češík, Hrnka – Matis, Boltun, Hinďoš

Zvolen: M. Šimko – Juraško, L. Pokovič, J. Hertl, Hraško, Ťavoda, J. Mucha, Platil, Pichnarčík – P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan – V. Baláž, M. Jurík, Škvaridlo – Mančák, Bortňák, Čanky – Ľ. Zuzin, V. Fekiač, Síkela

Hlasy trénerov

Anton Tomko (tréner Košíc): „Určite ma neteší, že sme tento zápas prehrali. Na druhej strane nie som ani sklamaný; nemôžem chlapcom vyčítať, že by nechceli vyhrať, že by na ľade nedreli. Boli sme aktívni, vypracovali si šance, tie však zostali nepremenené. Azda sa prejavila únava, v poslednom čase sme precestovali množstvo kilometrov.“

Július Šupler (tréner Zvolena): „Myslím si, že to bol dobrý zápas, pripravovali sme sa naň veľmi seriózne, aby sme tu nejaký bod získali. Som vďačný chalanom, že ho dotiahli do víťazného konca, ale treba uznať aj kvalitu súpera. Košice si vypracovali množstvo príležitostí, nevyužili ale ani presilovky. Vďaka našej obetavosti a veľkej vôli sme to dokázali ubrániť.“