Tomas Gemza Hokej

Začalo aj štvrťfinále hokejovej extraligy juniorov

Prvými zápasmi štvrťfinálových dvojíc začalo v nedeľu štvrťfinále play-off extraligy juniorov. Zvolenčania sa predstavili na Liptove.

Vstup do série juniorom HKM nevyšiel. Na ľade Liptovského Mikuláša prehrávali od 2. minúty, no v 10. vyrovnali zásluhou Budu. Domáci strelili víťazný gól v prostrednej časti hry – v presilovke rozhodol mikulášskom o vedení 1:0 v tejto štvrťfinálovej sérii Mezovský.

Extraliga juniorov, štvrťfinále – 1. zápas: MHK Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) – stav série 1:0 Góly: 2. Jančuška, 36. Mezovský – 10. Buda (Puliš, Líška), vylúčenia 7:10 na 2 min, navyše Líška (ZV) 10 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, rozhodoval Konc – 150 divákov HKM: Jelen – Jaško, Pokovič, Zošiak, Škantár, Ďuriš, Pač, Kučera, Nociar – Ihnaťo, Fekiač, Ďaloga – Buda, Puliš, Líška – Škorík, Cútt, Ľupták – Šagát, Heckl, Kurek

V extralige dorastu hrali Zvolenčania v Žiline. Po dvoch tretinách viedli 3:0, no domáci v záverečnej časti hry strelili dva góly a stretnutie zdramatizovali. Hostia však víťazstvo nakoniec ubránili.

Extraliga dorastu, 40. kolo: MsHK Žilina – HKM Zvolen 2:3 (0:1, 0:2, 2:0) Góly: Holák, Mravec – Mančák (Urgas), Ernst, Ernst